Україна відновила регулярне авіасполучення. Куди вже можна полетіти

З 15 червня Україна почала поновлювати міжнародне пасажирське авіасполучення. Але куди українці вже можуть полетіти та яких заходів безпеки муситимуть дотримуватися у обраних країнах?

Марія Зайчик

Depo.ua на основі роботи з сайту lowcostavia пропонує переглянути наявні пропозиції авіаперевезень та умови польотів до тих чи інших країн.

Куди українці можуть полетіти вже сьогодні

На сьогодні (15 червня) міжнародні рейси заплановані лише з аеропорту Бориспіль. А от внутрішні рейси, зокрема до Одеси, Харкова, Дніпра та Запоріжжя відпускатиме і аеропорт Київ ім. Ігоря Сікорського.

13 червня на прес-конференції директор аеропорту Бориспіль Павло Рябікін зазначав,  що на 15 червня заплановано більше десятка рейсів, втім деякі авіакомпанії можуть скасувати вильоти через  низький попит на авіаквитки.

Перелік рейсів на сайті аеропорту Бориспіль на 15 червня. Скріншот lowcostavia.

Зазначимо також, що з 15 червня Укрзалізниця поновила рух швидкісного експресу Kyiv Boryspil Express до Міжнародного аеропорту "Бориспіль". Щоденно заплановано 6 рейсів – по три зранку та ввечері. 

Рейси МАУ 15 червня в Кишинів, Остенде та Вільнюсу не є регулярними і квитки на них не продають.

Квитки на рейси в Амстердам, Дубай та Тель-Авів (рейс у Тель-Авів на 15 червні було скасовано) можуть купити лише громадяни відповідних країн (це спеціальні рейси для повернення іноземців додому).

Авіакомпанія KLM оголосила про відновлення рейсів в Київ з 15 червня, і квитки вже можна придбати, втім, оскільки громадянам України в’їзд у ЄС все ще заборонено, вас просто не допустять на рейс.

WindRose з 15 червня розпочинає внутрішні перевезення із рейсами з Києва у  Дніпро, Одесу та Харків. З 16 червня заплановані рейси у Львів. 

Belavia від сьогодні повертається з польотами у Київ, а за кілька днів у Львів, Одесу та Харків.

Єдиним міжнародним рейсом, яким 15 червня можуть скористатися  українці є напрямок Київ – Мінськ від Belavia. (Перший літак регулярного авіасполучення прибув із Мінська до Києва вранці). У цієї компанії також є квитки до інших країн із пересадкою у Мінську. Втім, у більшості таких схем нині немає сенсу – до переважної кількості країн, у які літає Belavia, українцям в’їзд тимчасово заборонено.

 

Скріншот, який ілюструє шлях першого міжнародного авіарейсу Мінськ-Київ після відновлення регулярного повітряного сполучення 15 червня.
 

В які країни та за яких умов ми можемо летіти у червні?

За повідомленням міністра інфраструктури Владислава Криклія у його Telegram-каналі, у червні українці матимуть змогу відвідати невелику кількість країн. Кордони відкриватимуться поступово. 

Так,  З 15 червня готові приймати українців:

Албанія, США – без обмежень на кордоні;

Велика Британія – з дотриманням карантину 14 днів;

Туреччина – без обмежень на кордоні та тестуванням по прибуттю.

З 27 червня відкриє кордони Туніс – з умовою обов’язкового тестуванням по прибуттю;

За умови покращення епідемічної ситуації в Україні можливість відкриття кордонів з 1 липня розглянуть Кіпр, Чорногорія, Грузія, Греція – з 1 липня.

Країни Європейського Союзу відкриватимуть кордони не раніше липня. З 1 липня у ЄС збираються зняти обмеження для громадян тих країн, де епідемічна ситуація схожа або ж краща, ніж у ЄС. "Зелений" список муситимуть погодити країни-члени союзу. Про перспективи відкриття кордонів ЄС для українців поки що говорити зарано – все залежатиме від розвитку епідемічної ситуації.

На даний момент, через її погіршення, деякі країни продовжують тримати свої кордони закритими для українців. Таким прикладом, зокрема, є Австрія. Заборона на регулярне пасажирське авіасполучення з Україною і вісьмома іншими країнами у неї повинна була завершиться 14 червня, втім, наразі її продовжили до 30 червня. Про це повідомляється на сайті австрійського МОЗ.

Заборона торкнулася країн та регіонів з високим ризиком поширення SARS-CoV-2: Україна, Китай, Іран, Ломбардія (Італія), Білорусь, Португалія, Іспанія, Великобританія, Швеція, Росія.

 Додамо також, що відкриття аеропортів напряму залежить від епідемічної ситуації у відповідній області. До того ж, за нинішніх обставин наявність авіаквитків у продажу не є гарантією того, що рейс відбудеться. 

Поступове відновлення регулярного повітряного сполучення не відмінить спеціальних рейсів.  Авіакомпанії SkyUp та МАУ на червень планують спеціальні рейси з Бангкоку, Нью-Йорку, Маямі та Дубай, а також Мілана та Рима. 

Як і за яких умов в Україну можуть в’їжджати іноземці?

12 червня за урядовим рішенням було відкрито пункти пропуску в аеропортах України та надано дозвіл на в’їзд для іноземців, які не є громадянами країн зі значним поширенням COVID-19.

14 червня у МОЗ визначили правила перетину кордону України. Зокрема, на щоденному брифінгу зазначили, що найближчим часом країни поділять на"червоні" та "зелені" зони. Громадяни з "червоних" країн – а це там, де кількість хворих COVID-19 на певну дату складає більше 40 осіб на 100 тис. населення, муситимуть проходити обов’язкову обсервацію або самоізоляцію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя