Учасники Асамблеї штату Нью-Йорк відзначили освітньо-волонтерську мережу Гончаренко центрів

Освітньо-волонтерській мережі Гончаренко центрів виповнюється 2 роки. Під час війни організація, що була створена з метою надання безкоштовної освіти, перетворилась на команду потужних волонтерських хабів. На засіданні Асамблеї штату Нью-Йорк в США американські державні діячі відзначили мережу, як приклад ефективної волонтерської організації

Михайло Хомченко

Про це інформує Depo.ua.

Іноземних державників вразило, що навіть за складних військових умов мережа продовжує втілювати освітні програми та поєднує їх з гуманітарною діяльністю. З початку повномасштабного вторгнення Гончаренко центри активно допомагають військовим і переселенцям. Водночас волонтери мережі продовжують надавати безкоштовну освіту.

Вже під час війни відкрились нові центри в Одесі, Кривому Розі, Херсоні та Миколаєві, які підтримують внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів, що постраждали від окупації. Мережа співпрацює з ООН, ЮНІСЕФ, Адміністрацією Анджея Дуди, великими міжнародними фондами ЄС, Америки та Канади. Гончаренко центри передали на фронт понад 500 тонн гуманітарки, 14 антидронових рушниць, десятки Старлінків, автівок та навіть САУ "Гвоздика", а також започаткували курси іноземної мови для військових.

На річницю мережі прозвучало багато привітань не тільки від громадських діячів, а й від українських захисників. "Дякуємо Гончаренко центрам за те, що допомагаєте нам нищити русню. Русня буде палати. Те, що ви робите – неоціненний вклад в перемогу України!", — наголосив один зі снайперів 28-ї ОМБр. "На вас дійсно можна покластися. І це надихає нас тут на передовій. І хоч ми дуже далеко, ми відчуваємо вашу роботу та підтримку", — звернувся до волонтерів один з піхотинців.

"Мапа Гончаренко центрів – це два роки історії, яку не перекреслила війна. Ми починали з 10 міст, росли та розвивались. Від Сколе на Львівщині до Костянтинівки на Донеччині, від Чернігова до Херсона. Ми планували свою діяльність, як культурно-освітню, але війна внесла свої корективи. Наразі ми допомагаємо нашим захисникам та водночас попри війну для нас важливо, що українці продовжують вчитися разом із нами. Адже люди – це найцінніший ресурс, це наше багатство. По всьому світу захоплюються українськими військовими та волонтерами! Разом ми доводимо, що жодному ворогу нас не здолати!", — зазначив засновник мережі Гончаренко центрів, нардеп Олексій Гончаренко.

Для довідки: Гончаренко центри є всеукраїнською мережею відкритих культурно-освітніх центрів, які наразі займаються забезпеченням військових та вимушених переселенців, допомогою жителям гарячих точок. Мережу засновано у лютому 2021 року народним депутатом Олексієм Гончаренком з метою надання безкоштовної освіти дітям та дорослим: проведення курсів англійської мови для дітей і дорослих, підготовки підлітків до ЗНО, формування навичок фінансової грамотності, навчання літніх людей сучасним технологіям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя