У США досліджують мозок талановитого музиканта-вундеркінда, який народився сліпим

У США невролог Чарльз Лімб досліджує мозок сліпого від народження музиканта-вундеркінда Метью Уїтакера з Хакенсака, штат Нью-Джерсі, який може зіграти все, що чує

Батькам Метью сказали, що у нього всього 50% шансів на виживання, і він переніс 11 операцій ще до того, як йому виповнилося два роки, передає Depo.ua з посиланням на Goodnewsnetwork.

Проте хлопець вижив і проявив надзвичайний дар грати на піаніно ще до того, як зміг ходити. На той час, коли йому було 3 роки, він грав на фортепіанні композиції і писав свої власні пісні, навіть не маючи вчителя.

Вундеркінд тепер може грати все, що він чує - від Дворжака до Бейонсе, його репертуар величезний і рухливий. Даля Сакас, директор нью-йоркської музичної школи Грінберга ім. Филомена Д'Агостіно для людей з вадами зору, згадує той момент, коли вона вирішила взяти Метью на навчання, коли йому було п'ять років, що зробило його наймолодшою ​​людиною, яка коли-небудь відвідувала школу.

"Я виконала пару сольних концертів, і фортепіанний квінтет Дворжака - це п'єса для фортепіанного і струнного квартету. Нас грало п'ятеро", - сказала Сакас. - Отже, Метт і його мама прийшли послухати у той вечір, коли я грала. Потім він приходить в суботу вранці. Я йду в студію, а він грає квінтет Дворжака".

Вона додала, що хлопчик лише один раз чув цю мелодію на концерті. Уїтакер грав на слух цю складну музику - все п'ять партій, які зазвичай виконують п'ять різних людей одночасно.

Тепер Метью вже 18 років, він гастролював по всьому світу, виступав у престижних місцях від Карнегі-холу до Центру Кеннеді і отримав безліч музичних нагород.

Сила таланту Уїтакера настільки велика, що він привернув увагу доктора Чарльза Лімба, невролога, який також виявився колегою-музикантом. Доктор Лімб був зачарований тим, що могло відбуватися в мозку Уитакера, тому з дозволу музиканта і його сім'ї Уїтакер пройшов два МРТ-дослідження - спочатку під впливом різних подразників, включаючи музику, а потім, поки він грав на клавіатурі.

Доктор Лімб був здивований, виявивши, що мозок Уитакера, схоже, змінив власну занедбану зорову функцію, щоб побудувати інші неврологічні шляхи. Навіть коли Уїтакер просто слухав одну зі своїх улюблених груп, вся його зорова кора загоралася.

"Схоже, його мозок забирає ту частину тканини, яка не стимулюється зором, і використовує її ... для сприйняття музики", - сказав Лімб. - Це свого роду запозичення цієї частини мозку і перепрограмування, щоб допомогти йому почути музику".

Коли доктор Лімб представив Уїтакеру сканограмми, що показують, як спалахував його мозок, коли він слухав музику, музикант був вражений.

"Я навіть не знав, що це відбувається, я просто люблю музику", - сказав Уїтакер.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя