У Китаї вивели мишей з клітинами людини

Китайські дослідники створили так званих гуманізованих мишей для вивчення наслідків гепатиту В

У тілі цих тварин містяться функціонуючі імунні клітини людини, повідомляє Depo.ua з посиланням на Сіньхуа.

Створення у тварини ідеальної моделі інфікування вірусом гепатиту В представляє складність, оскільки вірус має надзвичайно вузький діапазон носіїв і вражає практично виключно людей.

Результати попередніх досліджень показують, що стовбурові клітини кісткового мозку людини (hBMSCs) в лабораторних умовах потенційно здатні поділятися на гепатоцит-подібні клітини і підтримувати основні функції клітини печінки поза живим організмом після трансплантації в печінку миші. Гепатоцити утворюють від 70 до 85 відсотків маси печінки.

Наукові співробітники Сяменського і Чжецзянського університетів трансплантували hBMSCs в мишей. Функціональні людські гепатоцити і множинні імунні клітини продемонстрували високу здатність до диференціації.

Після зараження гепатитом В у організмі олюднених мишей виявилися особливі імунні та запальні реакції, а також симптоми прогресуючого хронічного цирозу печінки і гепатиту.

Згідно з висновком вчених, інфікування гепатитом викликає у новій моделі гуманізованих мишей цироз печінки. Таким чином, результати дослідження надають матеріал для кращого розуміння імунної патофізіології вірусу і тестування противірусних терапій в перспективі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя