"Ціна правди" про Голодомор: Цікаві факти про історичний трилер і перші відгуки глядачів

28 листопада в Україні відбулася прем'єра фільму "Ціна правди", який розповідає про Голодомор 

Depo.ua розкаже цікаві подробиці про цю стрічку.

"Ціна правди": сюжет, бюджет, саундтрек і актори

Фільм "Ціна правди" знятий трьома країнами: Україною, Польщею і Великою Британією.

Режисером історичного трилеру стала польська мисткиня Агнешка Голланд.

Світова прем'єра фільму відбулася у лютому 2019 на Берлінському кінофестивалі. Сюжет заснований на подіях 1933-го року, коли валлійський журналіст і радник британського прем'єр-міністра Гарет Джонс приїздить до Москви, щоб взяти інтерв'ю у Сталіна.

Читайте також: Як завдяки Гареду Джонсу світ вперше дізнався, що в Україні – Великий Голод

У СРСР він знайомиться з Адою Брукс, яка відкриває йому очі на правду радянського життя. Гарет, незважаючи на погрози спецслужб, розпочинає власне розслідування.

Журналіст наближається до великого відкриття жахливого знищення українського народу, що згодом отримає назву Голодомор. Відкриття Джонса стали підґрунтям для написання алегоричного роману "Колгосп тварин" (1945) Джорджа Орвелла.

Відомий британський актор Джеймс Нортон блискуче зіграв роль журналіста Гарета Джонса, а Ванесса Кірбі втілила образ радянської жінки Ади Брукс.

Також у фільмі брали участь актори Пітер Сарсгаард, Джозеф Моул, Кеннет Кренем та інші.

Фільм "Ціна правди" коштував 262 млн гривень, з яких майже 25 млн виділило Держкіно, а 20 млн –Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Зйомки відбувалися у Польщі, Україні та Шотландії. Сцени з Москвою знімали у Харкові.

Саундтрек для фільму під одноіменною назвою "Ціна правди" виконала Джамала.

Цікаві факти про фільм "Ціна правди" і трейлер

PR і маркетинг директорка FILM.UA Group Поліна Толмачева розповіла цікаві факти про фільм на своїй сторінці у Facebook та зазначила, чому цей фільм потрібно обов'язково подивитися.

"1. Тема фільму — правда та брехня, яку ми сором'язливо називаємо постправдою — страшенно актуальна, на жаль.

2. Голодомор — це трагедія двічі. Вперше, коли мільйони безвинних людей загинули. Вдруге, коли багато років '"нічого не було". Це подвійний злочин, один з багатьох злочинів радянського режиму, і пам'ятати про це – питання самозахисту!

3. Агнешка Ґоланд — видатний режисер. І Ії фільм — то є справжнє кіно. Кіно світового рівня. Добре, що я не є критиком, тому можу нічого не критикувати, а просто констатувати — це Кіно. Крапка.

4. Джеймс Нортон — красунчик, чудовий актор і просто чудова людина. Він прилетів вчора на прем'єру фільму, відразу ж аеропорту поїхав до кінотеатру, до нас, до глядачів, там роздав 100500 інтерв'ю, з ним зробили стільки ж селфі, а сьогодні о 9 ранку він знов сів в літак. І полетів собі. Меньш ніж добу він був з нами, але частина його залишився тут, на екранах. Сходить у кіно, подивиться, як він спить на дереві десь у безмежному просторі України. До речі, він перша справжня зірка, яка завітала на свою прем'єру до нас. Дякуємо! Чекаємо завжди.

5. Це масштабна копродукція і новий milestone в українському кіно. І хоч глядачу на це байдуже, йому важливі інші речі (сюжет, герої, катарсис, що б не нудно і зрозуміло, і щоб за серце брало), ті, хто займається кіно розуміють, що тут і зараз створюється нова історія. Від нас залежить, якою вона буде", – написала фахівець.

Фільм "Ціна правди": Що кажуть глядачі

Під час перегляду "Ціни правди" на Берлінському міжнародному кінофестивалі висновки критиків були різні: одні заявили, що фільм є провальним, а інші надали йому високих оцінок. 

Українці вже діляться враженням від перегляду стрічки.

Нагадаємо, у мережі з'явився трейлер фільму Нарімана Алієва "Додому".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя