Три трагедії життя Марії Каллас

У 1977 році 16 вересня пішла з життя велика оперна співачка Марія Каллас 

Depo.ua розкаже трагічну історію долі великої артистки.

Щоб краще зрозуміти співачку та її долю, слід прочитати ці слова, сказанні Марією:

"На світі немає нічого прекраснішого хвилини, в яку я повинна була почати співати - хвилини спопеляючого благання натовпу про народження звуку. Клянуся, це більше божевільного кохання в хвилях Егейського моря, тому що вони - вони, Арі, - бажали мене і тоді, коли ти від мене відрікся, і, якщо б ти щось розумів у великому понятті "театр", ти б зрозумів , що таке звести з розуму 25 тисяч глядачів за один вечір. Вони божеволіли від моєї "Норми", не розуміючи, що я співаю про себе. Мені часом здавалося, моє життя повторює її скорботну долю. Арі, я так само, як вона, не жила, а служила Великому. І так само принесла йому в жертву все".

Життя без любові

Найзнаменитіша гречанка в світі народилася в США в сім'ї бідного емігранта-аптекаря. Незадовго до її народження батьки втратили єдиного сина, тому вагітна мати пристрасно молила про хлопчика, а коли народилася Марія, кілька днів навіть не могла дивитися на неї. У дівчинки рано проявився неабиякий музичний дар, і мати одразу ж віддала її в музичну школу, сподіваючись таким чином витягнути сім'ю з убогості.

Крім виснажливих занять Марія також мучила себе найжорстокішими дієтами, оскільки з дитинства була пухленькою.

У 1947 році після виконання арії Джоконди у Вероні вона зустріла завзятого меломана і власника цегельного заводу Джованні Батіста Менегіні, який був удвічі старший за неї.

Він став її захисником, спонсором, продюсером, а через два роки вони одружилися, але роль люблячого чоловіка йому вдавалася найменше. А для Каллас улюбленими партіями стали Травіата і Норма: "Вони приносять себе в жертву любові і цим очищають душу". Завдяки старанням зірка скинула 60 кілограмів і перетворилася на витончену леді, проте це не принесло їй щастя у особистому житті. Стосунки із чоловіком вичерпали себе…

Марія Каллас у виставі "Норма"

Нещасна пристрасть

Свого Язона - найбагатшого грека в світі Аристотеля Онассіса - Каллас зустріла на балу у Венеції. Незабаром він запросив Марію і Джованні на свою знамениту яхту "Христина". На очах у здивованих гостей господар яхти і Марія раз у раз віддалялися в його кабіну. Це була шалена пристрасть. Каллас нарешті полюбила і перший раз в житті була щаслива. Вона залишила чоловіка і виїхала за своїм Арі в Нью-Йорк. Через сім років бурхливого роману у 43-річної Каллас з'явився шанс стати матір'ю. Однак Онассіс, у якого вже були спадкоємці, був невблаганний і поставив її перед вибором: або він, або дитина. Як і Медея, Марія принесла в жертву своє дитя. Втім, доля жорстоко помстилася Онассісу: спочатку в авіакатастрофі загинув його син, а потім від передозування наркотику померла дочка. Однак жертва не допомогла Марії - її коханий, якого вона стільки років благала одружитися, одружився з удовою американського президента Жаклін Кеннеді. Американські газети в день весілля вийшли з обуреними заголовками: "Джон помер вдруге!". Кажуть, що в цей день фактично померла і Каллас.

Втрачений голос

Марія Каллас пішла з життя в Парижі всього в 54 роки від зупинки серця. Цьому передували роки "творчої евтаназії", коли після смерті Онассіса щось сталося з її голосом, і вона припинила виступи.

"Ти не вірив, що я можу померти від любові. Знай же: я померла. Я більше не можу співати. Ти всюди будеш чути мій зниклий голос - він буде переслідувати тебе навіть уві сні, він оточить тебе, позбавить розуму, і ти здаси, тому що він вміє брати будь-які фортеці ... Я весь час думаю: чому мені все давалося з таким трудом? Моя краса. Мій голос. Моє коротке щастя ... Якщо б ти знав, як важко мені було співати після тебе ... Добрі критики намагаються мене підтримати, злі кричать, що я втратила голос в твоєму ліжку. Плювати. Плювати, Арі, я була така щаслива з тобою ... Арі, Каллас може міряти себе тільки міркою Каллас. І я прекрасно розумію, що по тій же мірі сьогоднішня я - ніхто ... ", - казала Каллас.

Марія Каллас в останній рік життя

Шлях Каллас до православного грецького кладовища був усипаний квітами згідно з останньою волею Онассіса, вираженої в його заповіті. А через кілька днів після похорону могила виявилася розрита, а останки знайдені в дальньому кутку кладовища. Після цього тіло було піддано кремації і прах розвіяний над Егейським морем, хоча сама Каллас завжди боялася кремації.

За матеріалами: "Собеседник"

Довідка. Марія Каллас (Сесілія Софія Анна Марія Калогеропулос) народилася в сім'ї грецьких емігрантів 2 грудня 1923 року в Нью-Йорку. Батьки приділяли багато уваги музичному розвитку дочки. У три роки відбувається її перше знайомство зі світом класичної музики, в п'ять років вона починає заняття фортепіано, а вісім років вокалом. Для продовження музичної освіти Марія повертається в Афіни, де займається в афінській консерваторії під керівництвом співачки з Іспанії Ельвіри де Ідальго. Там же в Афінах відбувся перший виступ Марії в афінській опері.

Після закінчення Другої світової війни Марія повертається в Нью-Йорк і вже через два роки виступає на сцені амфітеатру "Арена ді Верона" в опері "Джоконда". За цим виступом слід стрімкий зліт популярності співачки. Каллас співає перші партії в "Аїді" Верді і "Нормі" Белліні, "Турандот" Джакомо Пуччіні. На початку 1949 року його робить неможливе - співає протягом одного тижня несумісні в вокальному відношенні партії. "Чотири голоси в одному горлі", - кажуть про неї.

У тому ж році вона гастролює по Південній Америці. У 1950 році виступає в "Ла Скала". Через три роки співачка досягає піку своєї популярності. Вона худне на 30 кг. Перетворюється її сценічний образ. Фантастичне поєднання чарівного голосу і ідеальну зовнішність підкорює весь світ. Каллас співає в операх: "Лючія ді Ламмермур" Доніцетті, "Норма" Белліні, "Медея" Керубіні, "Трубадур" і "Макбет" Верді, "Тоска" Пуччіні.

Зірка Каллас заходить в 1959 році, вона втрачає голос і йде зі сцени, спроба повернутися в 1964 році виявилася невдалою. На довершення до всього - негаразди в особистому житті, і зокрема - нещасна любов до Аристотеля Онассіса. У 1969 році Марія знімається в кіно в ролі Медеї у фільмі П'єра Паоло Пазоліні. Останні роки життя вона прожила в Парижі дуже замкнуто.

Померла Марія Каллас 16 вересня 1977 року в Парижі. Вона була кремована і похована на кладовищі Пер-Лашез, а пізніше її прах був розвіяний над Егейським морем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя