"Соловей, соловей, не співай…": Що тепер буде з Євробаченням-2020 і гуртом Go_A

Євробачення об’єднує людей через музику, але зараз будь-які об’єднання людей, що передбачають масові зібрання, заборонені в більшості країн, де лютує коронавірус, тому конкурс перенесли на 2021 рік. Такого ще ніколи, за всю історію Євробачення не було, і тепер постає питання, що буде з цьогорічними переможцями, зокрема - українським гуртом Go_A, який в Роттердамі мав виконувати вже дуже популярну в Україні пісню "Соловей"

Depo.ua шукав відповіді на ці та інші питання.

Здавалось би – в світі епідемія смертельно небезпечної хвороби, ну які тут ще можуть бути пісні. Але давайте згадаємо італійців, які вечорами виходять на балкони, щоб заспівати "Лашате мі кантаре". Згуртовані українці, в часи найбільших потрясінь, співають Гімн.

Музика справді об’єднує людей і допомагає їм розрадити сильні душевні переживання. Тому Євробачення – це важливо, тим паче що за ним слідкують тисячі людей.

Оргкомітет Євробачення-2020, яке мало відбутися в Нідерландах 12, 14 та 16 травня, до останнього шукав можливості провести конкурс. Розглядали можливість зробити це за допомогою телемосту, щоб при цьому кожен виконавець не їхав в Роттердам, а виступав у своїй країні, або провести його за пустої глядацької зали, як ще нещодавно робили з футбольними матчами. Але так само як і у випадку з футболом – втрачається сенс заходу.

Такого ще ніколи не було, Євробачення проводиться з 1956 року, інколи країни відмовлялися від права його провести, але конкурс не скасовували.

Чому перенесли Євробачення -2020

18 березня пресслужба конкурсу розповсюдила заяву, в якій пояснювалося, чому цього року дійство не відбудеться.

 

 

В заяві йдеться про те, що оргкомітет  надзвичайно сумує, що конкурс в травні не відбудеться.  За останні кілька тижнів організатори розглянули багато альтернативних варіантів, як провести Євробачення-2020.

Проте невизначеність, спричинена поширенням COVID-19 по всій Європі, обмеження, встановлені урядами мовників-учасників конкурсу і владою Нідерландів, лягли в основу рішення не проводити конкурс у прямому ефірі. Здоров’я артистів, персоналу, шанувальників і відвідувачів, а також ситуація в Європі та світі загалом – у пріоритеті, зазначає оргкомітет.

"Хочу подякувати всім, хто брав участь у процесі проведення великого пісенного конкурсу Євробачення цьогоріч. Але завадили фактори, на які ми не впливаємо. Ми дуже шкодуємо, що так сталося, але можу пообіцяти: Євробачення повернеться сильнішим, ніж будь-коли", – зворушливо заявив виконавчий директор Євробачення Йон Ола Санд.

Де відбуватиметься Євробачення-2021

Відповідно до заяви оргкомітету, Європейська мовна спілка разом із суспільними мовниками Нідерландів та містом Роттердам, проводитимуть подальші переговори, щоб дізнатися, чи можна проводити Євробачення в Роттердамі 2021 року.

Суспільні мовники та влада Роттердама, де цьогоріч мало відбутися Євробачення, вестимуть переговори, щоб дозволити проведення конкурсу в цьому місті у 2021 році.

Чи зберігається за переможцями нацвідборів право представляти країну

Скоріш за все, кожна країна сама вирішуватиме це. Принаймні поки що окремої заяви не було.

Чи буде Go_A представляти Україну на Євробаченні 2021

Українська сторона вже заявила, що телеканали UA: ПЕРШИЙ та СТБ 2021 року додатковий національний відбір не проводитимуть, Go_A є переможцями національного відбору-2020 і залишаться ними у 2021 році, отже представлятимуть Україну на Євробаченні 2021 року саме вони. Якщо, звісно, в житті гурту Go_A нічого не зміниться.

"Якщо вони будуть готові виступити на сцені Євробачення наступного року, ми цьому сприятимемо. Це стосується й підготовки до пісенного конкурсу, і решти організаційних питань", – цитує голову правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію. - Наші партнери та колеги, телеканал СТБ, згодні з таким рішенням. Натомість усе стосовно інших відносин між нами – вважати минулий нацвідбір останнім (2020 року закінчується дія договору щодо нацвідбору між Суспільним мовником та СТБ) чи продовжити строк договору на "втрачений" рік –вирішимо вже в робочому порядку", – додав він.

Чи погодилися Go_A представляти Україну на Євробаченні 2021

Фанати, видихайте. Вони погодилися.

"Раді вам повідомити, що все ж таки представлятимемо Україну наступного року на Євробаченні 2021 року. Ми дуже вдячні кожному з вас за підтримку і шалені емоції, що ви нам подарували. За віру у себе і переможний дух. За те, що перевернули наш світ і стали уже такою близькою музичною родиною! Бережіть себе та рідних, слідкуйте за здоров’ячком! А коли ситуація стабілізується - обов’язково зустрінемося на концертах та фестивальних майданчиках", - йдеться у заяві на офіційній сторінці гурту.

Чи доведеться учасникам писати нові пісні

За правилами Євробачення, конкурсна пісня мусить бути новою – комерційний реліз має відбутися до 1 вересня попереднього року. Відповідно до цього, нинішні пісні, з якими виконавці  збиралися представляти свої країни, вже застаріють. Крім того, одні пісні можуть отримати перевагу над іншими, якщо лейбли будуть їх розкручувати протягом року. Виконавці можуть виконувати їх в концертних турах, випускати на міні-альбомах, продати права на використання у фільмах. Треба буде вводити якісь жорсткі додаткові обмеження, щоб цього не відбувалося, але якщо пісня вже потрапила в інтернет, то завадити розповсюдженню і промоції буде дуже важко.

Але з іншого боку, виконавці перемагали саме з цими піснями. І якщо зобов’язати їх написати нові (при тому, що відбору не буде, критики від журі не буде, і вони так чи інакше представлятимуть країну), ці пісні можуть виявитися, наприклад, слабшими за пісні їхніх тодішніх конкурентів. Та й глядачі  голосували не стільки за конкретного виконавця, скільки за пісню. Принаймні в Україні, де у Нацвідборі, через нові правила, можуть брати участь здебільшого ще не розкручені виконавці.

Тому, якщо буде вимога написати нові пісні, то чи не логічно було би провести і новий Нацвідбір? Відповідей на ці питання поки нема.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя