Шмигаль припустив, скільки коштуватиме COVID-вакцина, коли з'явиться у приватних клініках

Коли вакцина проти коронавірусу з'явиться у приватних медичних установах, вона не буде значно дорожчою, ніж препарати для імунізації від інших інфекційних захворювань

Надія Клочко

Про це сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль у інтерв'ю виданню "Фокус", передає Depo.ua.

Зокрема прем'єр заперечив, що за дві дози вакцини від Pfizer доведеться заплатити тисячу євро, як свідчать чутки.

"Це неможливо. Наразі ціна цієї вакцини у виробника коливається від $15 до $20. Йдуть випробування нових вакцин, виробники швидко розгортають потужності, за кілька місяців конкуренція буде дуже висока. Це збалансує ринок. Думаю, якщо вакцини від грипу або дифтерії в комерційному використанні коштують 300-1200 грн, то вакцина від СOVID-19 буде в цих же межах", – сказав Шмигаль.

Прем'єр наголосив, що наразі не може назвати ціну, за якою Україна закуповуватиме вакцину Pfizer.

"Ціну я вам сказати не можу через договір про нерозголошення, але вона абсолютно ринкова. Сьогодні конкуренція на цьому ринку настільки висока, що виробники засекречують все, не тільки ціну. Навіть документи надаються в останній момент перед надходженням партії вакцин. І держави на це погоджуються. Тому що є значний дефіцит", – наголосив прем'єр. 

Він також додав, що комерційного обороту вакцин немає через надвисокий роздільний попит з боку держав — поки виробники вакцин торгують тільки з урядами.

"Але цього варто очікувати, і ми думаємо про це. Україна в I-II кварталі розраховує отримати кілька мільйонів доз. З огляду на обмежені терміни придатності вакцин можуть виникати надлишки. У першу чергу ми будемо направляти їх на вакцинацію груп наступної хвилі. Але якщо і після цього виникнуть надлишки, то подумаємо, як розподілити: кому з молодих, здорових людей дістанеться вакцина, адже багато хто захоче зробити щеплення позачергово, щоб отримати паспорт вакцинації і подорожувати", – сказав прем'єр.

Шмигаль запевнив, що вакцин проти коронавірусу в Україні вистачить усім охочим.

"Згідно з Національним планом вакцинації, ми повинні вакцинувати до 22 млн українців протягом року-півтора. З огляду на те, що, за даними соціологічних досліджень, лише половина українців згодні робити щеплення, то за цей і наступний рік ми вакцинуємо всіх охочих. У нас уже є домовленості про постачання до 30 млн доз вакцин від різних виробників. Тому вакцини вистачить на всіх", – розповів очільник українського уряду.

За словами Шмигаля, наразі в Україні резервують одразу дві дози COVID-вакцини за людиною.

"До речі, щоб не повторювати помилок наших сусідів, ми відразу за кожною людиною закріплюємо дві вакцини. Тобто в першій хвилі зможемо вакцинувати 250 тисяч осіб. З 1 березня Мінцифри запустило електронну реєстрацію на вакцинацію. У майбутньому це може стати основою для так званого паспорта вакцинації", – сказав глава Кабміну.

Вакцинація проти коронавірусу в Україні: як щепитимуть українців

Відповідно до плану вакцинації населення України проти коронавірусу, першими щепитися від COVID-19 будуть близько 367 000 людей із критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19, працівники ЗОЗ, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19, мобільних бригад з вакцинації, лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на COVID-19 та працівники екстреної медичної допомоги. На першому етапі вакцинацію будуть здійснювати мобільні бригади. Надалі вакцинація відбуватиметься в спеціалізованих пунктах щеплень.

Другий етап охоплює близько 2,5 мільйона людей із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19, а також всіх, хто надає медичні послуги.

Третій етап - імунізація близько 7,2 мільйона людей із високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та фахівців, які працюють у сферах підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

На четвертому етапі та ж сама категорія людей, що віднесена до третього етапу, але охоплюватиме близько 11 мільйонів людей.

Після реалізації 1–4 етапів і в умовах високої доступності вакцин від COVID-19 та в разі повного забезпечення ними, розпочнеться наступний, п’ятий етап, до якого увійдуть близько 13 мільйонів людей. Вакцинуватися зможуть дорослі від 18 років, які не увійшли до пріоритетних груп.

Національна програма з вакцинації передбачає щеплення від коронавірусу для 50% населення України до першого кварталу 2022 року.

Усі вакцини, які перебувають на ІІІ фазі клінічних випробувань, пройшли стадію перевірки на безпечність.

Попри те, що вакцини проти COVID-19 розробляються дуже швидко, вони зможуть отримати необхідні дозволи регуляторних органів, тільки якщо вони відповідають стандартам безпеки та ефективності.

Ті вакцини від COVID-19, які наразі схвалені для екстреного застосування, і ті, які проходять клінічні випробування, не включали дітей до 16 років до груп досліджень. Відповідно інформація про безпеку, переносимість та ефективність вакцин від COVID-19 серед дітей віком до 16 років наразі невідома. Тому такі вакцини не допущені до застосування серед дітей віком до 16 років.

Нагадаємо, станом на 4 березня від початку кампанії вакцинації проти коронавірусу в Україні отримали щеплення 9 568 осіб. Всі вони щеплювалися першою дозою вакцини. 

Читайте також: Скільки ви чекатимете на свою вакцину від коронавірусу (КАЛЬКУЛЯТОР)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя