Шість дітей та сім сердець: Ким був найбагатший старий світу Девід Рокфеллер

Найстаріший мільярдер світу Девід Рокфеллер увійшов у світову історію як нащадок найбагатшої людини планети, блискучий фінансист та людина, якій сім разів пересаджували серце

20 березня, на 101 році життя помер американський банкір, державний діяч, глобаліст та поточний голова дому Рокфеллерів.

Онук нафтового магната і першого в історії мільярдера Джона Д. Рокфеллера, засновника Стандарт Ойл, син Джона Рокфеллера молодшого, він був представником третього покоління легендарної родини мільярдерів, яка нажила статки на нафті. Засновник імперії Рокфеллерів, Джон Рокфеллер-старший, до цього часу вважається найбагатшою людиною за всю історію людства. Його статки в 1934 році становили 1,4 млрд. доларів, що складало 1,54 ВВП США. У теперішньому "еквіваленті" багатство Рокфеллера б дорівнювало 270 мільярдам доларів.

Цікаво, які цей багатенький Джон Рокфеллер влаштував в своїй родині порядки.

Будь-які домашні справи, які вони виконували, оплачувалися відповідно до ринкових вимог. Наприклад, вбивство мух коштувало два центи за штуку, заняття музикою – п'ять центів за годину.

До речі, про мух - згодом однією з особливостей банкіра стане пристрасть до колекціонування комах. Він завжди носив з собою банку для спійманих жуків. Його колекція налічує 40 тисяч комах і вважається найбільшою в світі.

Так от, день відмови від цукерок приносив дітям додаткових два центи, що за нинішнім курсом становить шість доларів. Хто жив без цукерок і наступного дня, отримував уже десять центів. Кожен з дітей при цьому мав вести окрему бухгалтерську книгу, де записував свої доходи та витрати.

Батько Девіда категорично засуджував вживання спиртного та тютюну й запропонував кожному з дітей по 2,5 тис. доларів, якщо вони не будуть палити до 21 року, і ще стільки ж – за наступні чотири рокb утримання від цигарок.

Девід закінчив Гарвард, в 1940 році захистив ступінь доктора економіки. В той же рік Рокфеллер одружився на Маргарет Пеггі Макграф - вона була дочкою партнера відомої юридичної фірми Уолл-стріт. У них народилося шестеро дітей і всі вони, крім старшої Еббі, яка була прихильником марксизму, захоплювалися Фіделем Кастро та феміністичним рухом, зайняті в сімейному бізнесі.

Незважаючи на численні родинні багатства Девід не став косити від військової служби, в 1942 він вступив рядовим до армії, до 1945 року дослужився до звання капітана. У роки війни перебував у Північній Африці та Франції, працюючи на військову розвідку. Саме тут він набув уміння спілкуватися з найрізноманітнішими верствами населення, започаткував впливові зв'язки та заслужив авторитет. Серед його друзів був Шарль Де Голль, Пабло Пікассо та багато інших.

Першим місцем роботи Девіда Рокфеллера став найбільший банк у світі Chase bank, що належав його дядькові Уінтропу Олдрічу. У 1957 році він став віце-головою установи, а в 1981 році пішов з посади президента банку через поважний вік.

Рокфеллер відомий як один з перших і найвпливовіших ідеологів глобалізації і неоконсерватизму. Йому приписується фраза, імовірно, сказана ним на засіданні Більдерберзького клубу в Баден-Бадені, Німеччина, у 1991 році:

Ми вдячні The Washington Post, The New York Times, журналу Time та іншим видатним виданням, керівники яких майже сорок років відвідували наші зустрічі і дотримувалися конфіденційності. Ми були б не в змозі розробити наш план світу, якщо б всі ці роки на нас були звернені вогні прожекторів. Але в наш час світ більш досвідчений та готовий крокувати в сторону світового уряду. Наднаціональний суверенітет інтелектуальної еліти і світових банкірів, безсумнівно, кращий за національне самовизначення, що практикувалося в минулих століттях.

Прихильник обмеження та контролю над народжуваністю у всесвітньому масштабі. Побоювання Девіда Рокфеллера викликало зростаюче споживання енергії та води, а також забруднення атмосферного повітря через зростання населення Землі. На конференції ООН в 2008 р. закликав ООН знайти "задовільні способи для стабілізації чисельності населення Землі".

Разом із тим, Рокфеллер є одним з найвідоміших благодійників у світі. В листопаді 2006 р. газета Нью-Йорк Таймс оцінила загальний розмір зроблених ним пожертвувань у суму понад 900 мільйонів доларів. В 2005 році він подарував по 100 млн доларів Нью-Йоркському музею сучасного мистецтва та Рокфеллерівського університету, в 2006-му пожертвував 225 млн доларів благодійному фонду Rockefeller Brothers Fund, в 2008 році - 100 млн доларів Гарвардському університету. Загальний обсяг його пожертвувань за життя оцінювався в 900 млн доларів.

Девід Рокфеллер був одним з учасників організованого в 2010 році найбагатшими людьми США Біллом Гейтсом і Уорреном Баффетом благодійної кампанії The Giving Pledge ( "Клятва дарування"), члени якої зобов'язалися пожертвувати не менше 50% свого статку на благодійність.

Як повідомляє Російська служба ВВС, посилаючись на представника сім'ї, Девід Рокфеллер, помер уві сні, в своєму будинку в Покантіко-Хіллз, не доживши до 102 дня народження близько двох з половиною місяців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя