Радуцький про російську вакцину від COVID: Неможливо виробляти те, чого не існує

Про виробництво в Україні російської вакцини проти коронавірусу COVID-19 не йдеться, оскільки вона ніде не сертифікована і не зареєстрована
 

Про це в ефірі програми "Право на владу" на каналі "1+1" сказав голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, коментуючи можливість виробництва російської вакцини "Спутник V" харківським підприємством "Біолік", передає Depo.ua.

"Сьогодні не існує російської вакцини від коронавірусу. "Спутник V" – це кандидат, і таких кандидатів у світі дуже багато. Для мене, і для України, і для будь-якої країни вакциною може називатися тільки те, що має авторизацію ВООЗ - вакцина, яка пройшла сертифікацію і реєстрацію в країнах, де дуже сувора реєстраційна політика. Це країни ЄС, США, Японія, Швейцарська конфедерація… Я не чув, що в якійсь із цих країн була зареєстрована або авторизована російська вакцина. Скоріше за все, це кандидат, але це не вакцина, тому сьогодні виробляти те, чого не існує – неможливо", – зазначив Радуцький.

Зараз, за його словами, у світі близько 60 вакцин-кандидатів на різних стадіях розробки і випробувань.

"Дійсно, сьогодні політично можна красиво заявляти, що нам дають, а ми відмовляємося. Ми не можемо відмовитися від того чого не існує, Навіть якщо "Біолік", а я впевнений, що вони нічого протизаконного робити не будуть... навіть якщо вони захочуть це зробити, то не зможуть. Бо український митний кордон не перетне субстанція, яка не є зареєстрованою", – наголосив голова парламентського комітету.

Нагадаємо, 8 грудня, на Росії заявили, що на харківському заводі "Біолік" вже налагоджений випуск готової форми російської вакцини "Супутник V". Але харківський завод заперечив факт отримання від Росії технологій виробництва вакцини "Супутник V" та назвав цю інформацію провокацією.

Довідка: АТ "Біолік" було засноване в 1898 року в Харкові, як те, що виробляє препарати для діагностики, профілактики і лікування інфекційних захворювань різної етіології. Зараз "Біолік" виробляє близько 40 найменувань лікарських засобів.

Читайте також: Україна на карантині до 28 лютого: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя