Три переселенці з Донбасу, які змогли підкорити Київ (ФОТО)

Інколи втрата дому може стати сильним стимулом для того, щоб почати нове, успішне життя

Олександр Хоменко

За статистикою, після початку військових дій на Донбасі, регіон залишили понад 1,5 млн людей. Для декого з цих людей втрата дому стала стимулом для того, щоб почати нове життя на новому місці. Сьогодні ми розповімо вам про долі трьох людей, які не здалися перед обставинами і заснували свою справу, знайшовши своє місце навіть у багатомільйонному Києві.

Лілія Мавлеєва розповідає про діяльність свого ательє

Лілія і Динара Мавлеєви, власниці конструкторського бюро "Абрис"

"Я вчилася в Донецьку заочно в технікумі на бухгалтера. І коли приїхала туди на сесію, побачила все на власні очі, то це було страшно. Тому що ходили з рушницями по всьому місту. І ось тоді ми зрозуміли, що потрібно їхати ", - розповідає Динара Мавлеєва.

Переїзд був важким, але усвідомили це вони вже пізніше. Мавлеєвих прийняла в Києві жінка з двома дітьми. Переселенці у неї безкоштовно жили місяць, жінка допомагала їм чим могла.

Донька Лілії Мавлеєвої Динара пояснює, як із викрійок створюється одяг

Вісім місяців тому вони відкрили у столиці своє ательє. Абрис - у перекладі означає контур. Саме проектуванням контурів, тобто конструкторських викрійок для одягу, і займається сім'я Мавлеєвих. Головні замовники "Абриса" - дизайнери одягу. Вони приходять сюди з ідеями, які Лілія і Динара втілюють в папері або в кресленні.

"Наш бізнес орієнтований на мас-пошиття. Ми не робимо одне лекало на одну модель, а відразу кілька розмірів цієї моделі ", - говорить Дінара.

З обладнання в конструкторському бюро - тільки аверлок. Цього для ведення бізнесу поки вистачає.

Швейною справою Мавлееви займалися і на Донеччині. Ще 2004 року вони створили ательє, в якому не тільки проектували, але і шили одяг. Все основне обладнання довелося залишити на території, підконтрольній "ДНР" і можливості перевезти його до Києва немає. У самому приміщенні ательє, кажуть, зараз облаштована станція перевезення сміття.

Адреса "Абрису": вул. Павлівська, 29, оф. 501. Сайт ательє: //studiyaabris.com/

Анастасія Ларкіна, власниця кафе Love Cake

Жила і навчалася в Донецьку, де закінчила медичний університет за спеціальністю “офтальмологія”.

Влітку 2014 року закінчила навчання, отримала диплом, але вийти на роботу за спеціальністю вже не змогла. З Донецька родина Анастасії виїхала до Хмельницького, де жила кілька місяців.

До Києва Анастасія переїхала після того, як отримала грант УВКБ ООН на відкриття кав’ярні-кондитерської. Сума гранту складала близько 50-ти тисяч гривень, і виданий він був не грошима, а необхідним обладнанням: кавомашиною, блендером і духовою пічкою. Решту придбань, сплату аренди і ремонт довелося робити за свій кошт. На державу Анастасія при цьому не розраховувала – вона навіть не оформлювала державної допомоги переселенцям.

“Скільки себе пам’ятаю, захоплювалася випічкою. Тому і бізнес-план я писала не в медицинській сфері, а про те, до чого лежала душа”, - зізнається Анастасія.

Перші півроку існування кав’ярні Анастасії довелося жити в одній із кімнат, які арендуються під Love Cake. Оскільки жодного досвіду ведення бізнесу не було, довелося багато вчитися. Ще однією складністю виявився пошук житла – переселенцям у Києві його неохоче здають.

Фішка Love Cake – чізкейки, частина з яких печуться за авторським рецептом Анастасії, а також особлива, дуже домашня атмосфера. Зараз у кав’ярні працює п’ятеро людей, усі – вихідці із Донецької і Луганської областей. Постійних клієнтів вистачає, але Анастасія зізнається, що якби було більше вільних грошей, витратила би їх на піар - для просування закладу використовуються лише соцмережі, жодної іншої реклами нема.

Адреса Love Cake: вул. Антоновича, 13. Сторінка кав'ярні - https://www.facebook.com/LOVECAKE.KIEV

Світлана Шпак, створила у Києві Центр розвитку та відновлення людини Alpha Gravity

Жила в Луганську, де працювала дитячим хореографом. Тоді ж і зацікавилася лікувальною методикою Alfa Gravity. З міста її буквально забрали у червні 2014 року. Світлана виїжджала з Луганська, маючи з собою лише маленьку валізу.

Перш ніж оселитися і відкрити зал у Києві, прожила певний час у Дніпропетровську і в Москві, де теж мала аналогічні зали. Зізнається, що закохалася в Київ за час життя в цьому місті. 

Методика Alfa Gravity полягає у взаємодії тіла з гравітацією. В процесі тренувань лінії тіла природно розправляються і витягуються, без зайвих навантажень. Основне завдання цієї методики - зняти певний блок, який заважає руху в суглобі, збільшити рухливість у суглобах.

Світлана демонструє окремі вправи, які застосовуються в методиці Alpha Gravity

Свій зал на Подолі Світлана Шпак відкрила у лютому 2016 року. Серед її клієнтів - дорослі і діти, приходять інколи цілими сім'ями.

“Цей центр став ресурсом для мого розвитку. Він дозволив мені жити так, як я хочу і допомагати людям”, - розповідає Світлана.

Зараз жінка не тільки навчає лікувальної методики клієнтів, але і виховує інструкторів Alpha Gravity. Уже два роки працює лише на себе і цілком щаслива.

Адреса зали Світлани Шпак: вул. Кирилівська, 13. Сайту її зал Alpha Gravity поки не має, для довідок і запису на заняття використовується телефон 066-575670

Фото: Олександр Хоменко / depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя