NASA ловитиме космічне сміття спеціальними ковдрами

Космічне агентство NASA фінансує проект з розробки спеціальних надтонких і надміцних ковдр, якими відловлюватимуть сміття на навколоземній орбіті

Космічне сміття становить небезпеку для супутників і космічних кораблів, оскільки може пробивати їхню обшивку наскрізь, передає Depo.ua з посиланням на Популярную механику.

Через це доводиться навіть коригувати орбіту Міжнародної космічної станції, а до кінця поточного року на МКС планують встановити датчик космічного сміття.

Фото: NASA

Каліфорнійська компанія Aerospace Corporation отримала від NASA фінансування розробки Brane Craft, за допомогою якої планує вирішити проблему космічного сміття. Передбачається запустити в космос кілька десятків ковдр площею близько 10 квадратних метрів і завтовшки вполовину менше, ніж людське волосся. Ковдри ловитимуть космічне сміття, а потім спускатимуть його в атмосферу, де воно згорить.

За такої товщини ковдри мають бути надзвичайно міцними. Розробникам доведеться обрати і випробувати для них відповідний матеріал, але вже ясно, що конструкція ковдри буде модульною - щоб можна було легко замінити пошкоджений фрагмент. Пристрої будуть забезпечені двома джерелами живлення - сонячними батареями та паливом для експериментальних іонних двигунів NASA.

Кожна ковдра зможе захоплювати і переміщати об'єкти вагою до 1 кг. Також розробникам доведеться вирішувати проблему космічної радіації, що здатна вивести з ладу всю бортову електроніку пристрою. Працюючий прототип космічної ковдри мають презентувати вже за два роки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя