Кримські леви, яких власник хотів 2014 року натравити на "бандерівців", залишилися зовсім без води

Кримське Тайганське водосховище повторює сумну історію Аральського моря - в квітні водойма візуально перетворився на невеликий ставок

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Крым.Реалии".

Специфіка Тайганського водосховища така, що воно живиться з Білогірського водосховища. Але подачу води звідти припинили ще в минулому році, щоб максимально подавати її в Північно-Кримський канал. Тому, на відміну від Білогірського, Тайганське водосховище за зиму не поповнилося, а стало ще мілкіше. Підконтрольна Кремлю влада Криму повідомляє, що по станом на 30 березня 2017 року обсяг запасів води в Тайганському водосховищі становить трохи більше 1 млн. м3 (при нормальному обсязі - 13,8 млн. м3).

За словами директора Білогірського філії ГБУ РК "Кримське управління водного господарства та меліорації" Ельдара Кадирова, для поповнення Тайганського водосховища необхідно підняття рівня Білогірського водосховища до обсягу 18,5-19 млн м3. Однак зараз реальний обсяг останнього становить 16,5 млн м3 (при нормальному обсязі - 23,3 млн м3).

Великі надії на поповнення водойми покладали в парку левів "Тайган", тому що підприємство брало воду для своїх потреб саме звідти. Але ці надії не виправдалися.

"Ситуація з водою для парку левів "Тайган" критична. З Тайганського водосховища ми не можемо брати воду, її там практично немає. Весь паводок за зиму-весну 2017 року сконцентрований в Білогірському водосховище, а в Тайганське по переливному лотку нічого не скидається. Сьогодні ми возимо воду машинами в парк. Що буде влітку, насилу уявляю собі, але точно нічого хорошого", - прокоментував ситуацію власник сафарі-парку "Тайган" Олег Зубков.

З огляду на, що Белогорське водосховище є одним з головних джерел водопостачання південно-східного Криму - де потреба у воді найбільш гостра - можна зробити висновок, що і тут накопичені за зиму обсяги будуть незабаром виснажені.

"Не повністю набирається і Белогорське водосховище, яке знаходиться вище. З 25 млн. м3, сьогодні в ньому всього 16 млн. м3, які скидаються в Північно-Кримський канал, щоб напоїти Судак, Феодосію, Керч", - розповідає Олег Зубков.

На парк левів "Тайган" чекає важке випробування - виживати в умовах безводдя і посухи, говорить він. Знайти альтернативні джерела водозабезпечення поки не виходить.

"Гребля Тайганського водосховища сьогодні оголена і може розсохтися від літньої спеки, дати тріщини і вийти з ладу. Але це мій умовивід, можливо фахівці нас заспокоять", - розповідає Зубков.

На думку бізнесмена, проблема з водопостачанням Криму лише посилюється з кожним роком.

"На мій погляд, незважаючи на бадьорі заяви уряду Криму, ситуація з водопостачанням в Криму поки тільки погіршується. Розмови, обіцянки йдуть, але води від них не додається. Парк левів "Тайган" - одна з перших жертв безводдя, після висохлих рисових полів, ставків Північного Криму", - зазначає кримський бізнесмен.

Нагадаємо, що Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів з материкової частини країни припинилися.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя