Кіт-фельдшер і кіт-музейник: ТОП-5 вусатих, які не сидять, склавши лапи

Сьогодні відзначається Міжнародний день котів

Хоча у більшості пухнасті тварини асоціюються з домашнім затишком, лінощами і примхами, чи то з поневіряннями по подвір'ях, далеко не всі коти нероби.

Деякі стали відомими на весь світ, адже примудрилися... влаштуватися на роботу.

1. Кішка-модель

Кішку Кейт фотограф Магдалена Гжеськовяк знайшла, коли та була ще кошеням, і жила на вулиці. Граційну тваринку дівчина назвала на честь британської моделі Кейт Мосс. З часом кішка стала головною моделлю Гжеськовяк. Знімки тварини в різних інтер'єрах та просто неба підкорили любителів поетичних знімків. 

2. Кіт-станційний доглядач

З весни 2006 року доглядачем станції Кіши японського міста Кінокава працює кішка. Дебютувала на цій посаді Тама - улюблениця бакалійника, який тримав крамницю неподалік. Тварина звикла вітати усіх пасажирів, тож робота їй ідеально пасувала. Згодом Тамі видали спеціальну форму, що зробило кішку чи не головною місцевою цікавинкою. Хвостата доглядальниця в кілька разів збільшила пасажиропотік через станцію.  

Минулого року Тама померла, і на її місце заступила Нітама, або Тама друга. 

3. Кіт-музейник

В Національному музеї поліції Тампере у Фінляндії працює кішка-психолог Ааму. Її взяли на роботу, аби дітям було комфортніше перебувати у закладі. Мовляв, спілкуючись з Ааму і пестячи її, маленьким відвідувачам буде легше дізнаватися про жахливі і небезпечні моменти роботи поліцейських. 

4. Кіт-медбрат

У притулку для тварин польського міста Бидгощ працює кіт-фельдшер на ім'я Радеменес. Тварина потрапила в притулок два роки тому, ще кошеням. Через запалення верхніх дихальних шляхів кота хотіли приспати, але ветеринарам вдалося вилікувати бідолаху.

Щойно Радеменесу стало краще, він вирішив віддячити долі і своїм рятувальникам. Кіт сам викликався працювати медбратом: він підходить до хворих тварин і починає про них турбуватися і намагатися розрадити. 

5. Кіт-контролер

В англійському місті Хаддерсфілд "контролером" працює кішка Фелікс. Спочатку її взяли на станцію, аби ловити мишей, але скоро Фелікс стала справжнім талісманом міста. Аби Фелікс могла проходити через турнікети, кішці "видали" спеціальний магнітний браслет. Тепер для "суворого контролера" відкриті всі двері. А ще у тварини - гігантський фанклуб. Деякі їдуть у Хаддерсфілд спеціально, аби сфотографуватися з його пухнастим символом. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя