Як доглядати за особою і користуватися косметикою взимку: Поради косметолога

Взимку наша шкіра потребує особливої уваги та догляду, оскільки такі погодні явища як сніг, вітер і холод не кращим чином позначаються на нашій шкірі обличчя

Юлия Цветкова

Експертка косметичної компанії Oriflame Надія Дроздова розповіла про особливості зимового догляду за шкірою обличчя Depo.ua.

Чи потрібно робити ревізію косметички напередодні зими

У зимову пору слід подбати про спеціальний догляд за шкірою обличчя. Адже на вулиці дме на шкіру холодний вітер, її пошкоджують крижані сніжинки, а в приміщенні висушує розігріте батареями повітря. В результаті шкіра сохне, лущиться і вкривається плямами. Обов'язково потрібно міняти косметичні продукти з урахуванням сезону: про легкі структури косметичних засобів забудьте до наступного літа. Нам потрібні більш щільні за текстурою креми з ще більш зволожуючою і живильною дією.

Як правильно очищати шкіру обличчя взимку

Здоров'я шкіри починається з ретельного очищення: вранці — для позбавлення від утвореного за ніч надлишку шкірного сала, ввечері — для видалення макіяжу і забруднень. Спочатку використовуйте косметичне молочко, потім додатково застосовуйте тонік. Обидва засоби повинні відповідати вашому типу шкіри.

Які креми для обличчя використовувати взимку? Чи є особливі правила їхнього нанесення (перед сном або зранку)

До складу кремів, що призначені для холодної погоди, входить велика кількість жирових компонентів і захисних восків, за рахунок яких на шкірі утворюється захисна плівка. Такі креми потрібно наносити вранці за 40-60 хвилин до виходу на мороз, щоб крем встиг добре всотатися, а вода з нього випаруватися. Використовуйте живильний нічний крем, який під час сну, немов чарівна паличка, буде чаклувати над вашою шкірою, знімаючи денний стрес.

Які процедури (маски, скраби, пілінги) найкраще підходять для зими

У зимовий час не забудьте про скраби — вони теж потрібні. Шкіра не буде лущитися. Також зробіть акцент на живильних та зволожуючих масках. Насправді маски — це найкращий захист шкіри обличчя взимку, адже якщо у вас немає алергії на компоненти маски, вони не мають протипоказань щодо застосування, проте при цьому вирішують практично будь-які проблеми зі шкірою обличчя взимку.

Яких косметологічних процедур рекомендується уникати

Я б не рекомендувала відмовлятися від будь-яких косметичних процедур, але обов'язково внесла б корективи. Наприклад, при очищенні шкіри взимку замініть гель на пінку для вмивання, якщо у вас жирна шкіра, і на косметичні вершки або молочко — якщо вона суха. Використовуйте тонік без спирту — спирт сушить шкіру, а взимку це ні до чого.

Як доглядати за шкірою губ, шкірою навколо очей

Особливо варто приділити увагу взимку догляду за шкірою обличчя найніжнішим і найбільш делікатним зонам. Це очі і губи. Вони є найбільш вразливими зонами в холодну, вітряну погоду. Жирний, насичений вітамінами крем допоможе захистити повіки. А застосування бальзамів для губ і зволожуючих помад збереже красу і привабливість.

Чи важливо взимку користуватися косметикою з SPF-фільтрами? Яким повинен бути показник і до складу яких засобів він повинен входити

Звісно, взимку ви не обгорите, але навіть якщо на вулиці холодно — сонце може бути досить яскравим. А тому обов'язково перевірте, чи є у вибраній вами косметиці UV-фільтри. Вибирайте косметичні засоби з UV-фільтрами від 15.

Чи є особливості використання декоративної косметики в зимовий період

Не соромтеся користуватися декоративною косметикою — взимку вона виконує ще й захисну функцію. Наносити її потрібно не пізніше, ніж за 15-20 хвилин до виходу на вулицю. Багато тональних засобів містять SPF, а це ще й додатковий захист від сонячних променів.

Як захистити шкіру обличчя від обвітрювання на морозі, перепадів температур, сухого повітря від кондиціонера в приміщенні

Є кілька маленьких хитрощів:

- щоб пом'якшити вплив на шкіру від перепаду температур, перед виходом на мороз затримайтеся на декілька хвилин в під'їзді. Дайте вашій шкірі звикнути до холодного повітря;

- ідеальною "гімнастикою" для кровоносних судин шкіри є контрастні вмивання холодною і гарячою водою;

- зволожувати шкіру можна не лише зовні, а й зсередини. Для цього просто пийте якомога більше рідини — мінеральної води, соків або трав'яних відварів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя