Хроніки окупації Криму: кривавий мітинг 26 лютого

Згадуємо події окупації Криму російськими військами

Після низки проросійських мітингів на 26 лютого 2014 року було заплановано засідання Верховної ради Криму. На порядку денному - звіт Ради міністрів та оговорення суспільно-політичної ситуації в країні.

Сесію парламента було заплановано на 15:00. О десятій в Сімферополі розпочався мітинг прихильників Євромайдану, а об одинадцятій почався мітинг Меджлісу.

Біля стін кримського парламенту зібралося близько 5 тисяч людией, переважно -кримських татар. Мітингувальники скандували "Аллах Акбар", "Банду геть!" і "Слава Україні!".

Мітинг "Русского єдінства" був запланований на 14:00, проте проросійські активісти почали збиратися раніше, на мітингу меджлісу.

Ситуація почала накалятися, проходи до будівлі Верховної Ради заблокували правоохоронці з одного боку та представники дружини - з іншого. Мітингувальники тримають у руках прапори кримських татар, автономії та України.

Коли один з сепаратистів прорвався через міліцейський кордон, почалася штовханина. Татари також прорвали кордон, що відокремлював їх від проросійськи налаштованих груп. На площі скандують "Геть прапор Росії!" і "Слава Україні!".

Тим часом в Севастополі вікна підвального поверху штабу Чорноморського флоту РФ барикадують додатковими решітками і сітками. На площі Нахімова проходить мітинг, в якому беруть участь близько 300 осіб. Організатори повідомили, що до Сімферополя "на підмогу" відправляються автобуси з активістами.

Одному з учасників мітингу в Симферополі розбили голову. Йому намагаються надати першу допомогу.

За годину до запланованої сесії парламенту прес-служба поширює заяву Володимира Константинова, про те, що питання про вихід Криму зі складу України на сьогоднішній сесії ВР АРК розглядатися не буде.

Після заяви відбувається тиснява і бійка, в хід пішли прапори - мітингувальники б'ються держаками від них.

До мітингувальників виходять глава меджлісу Рефат Чубаров і проросійський депутат Сергій Аксьонов. Вони закликають присутніх припинити бійку.

Видно, що Аксьонову дуже страшно.

Обидва намагаються створити коридор між мітингувальниками, кличуть на допомогу міліцію.

Сесія парламенту не почалася, оскільки відсутній кворум - не з'явилися депутати з так званої донецько-макіївської групи. Оголошено перерву в засіданні.

Константинов звинуватив у провокаціях команду Радміну, у відповідь пролунала заява зі звинуваченнями на адресу глави парламенту.

Близько шістнадцятої після жорстких зіткнень кримські татари повністю відтіснили проросійських мітингувальників з території кримського парламенту. На площі перед будівлею був рясно розпилений газ. З виламаних дверей до Верховної Ради винесли декілька стільців, які відразу ж були розламані і використовувалися в якості кийків.

Поруч з проросійськими мітингувальниками були знайдені трилітрові бутлі з вином, а також великий металевий прут, який в хід пущений не був.

Кримські татари збирають з площі сміття - папір, пляшки, обривки прапорів, шапки, взуття, і спалюють в парламентському дворику.

Тим часом проросійські активісти скуповують в довколишніх магазинах алкоголь і розпивають його прямо на вулицях. Також вони дають коментарі ЗМІ, розповідаючи, що татари були озброєні ножами, кололи та різали їх.

За підрахунками ГУ МВС в АР Кримв ході зіткнень біля парламенту постраждали близько 10 осіб, дві людини загинуло. Всього в мітингу приймали участь близько 12 тисяч людей.

Згодом окупаційна влада Криму відкриє низку кримінальних проваджень за участь у мітингу 26 лютого на проукраїнських активістів. Іронія в тому, що їх судять за події, що відбулися ще навіть до "референдуму" за приєднання до Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя