Хроніка Революції Гідності: Вогонь на Грушевського і нова стадія протистояння

Згадуємо події Євромайдану

19 січня 2014 року у Києві відбувалося чергове Віче. На ньому, за повідомленням BBC, зібралось кілька десятків тисяч мітингувальників, що висловили своє обурення ухваленням "диктаторських" законів 16 січня. Поступово мирна акція переросла в жорстке протистояння з міліцією та внутрішніми військами.

Близько 15 години радикально налаштована група з "Правого сектору" зробила спробу штурму кордону охорони до урядового кварталу на вулиці Грушевського неподалік від Європейської площі. Внаслідок сутичок було підпалено автобус "Беркуту", а самих бійців закидали камінням і петардами. Спецпризначенці застосували спецзасоби і водомет хоча не мали права його використовувати, оскільки температура повітря була нижчою за нуль градусів Цельсія.

Бачачи розгортання протистояння, Віталій Кличко разом з іншими опозиційними лідерами відправився до Межигір'я вимагати зустрічі з президентом, проте на прийом до Януковича потрапив тільки Кличко.

Разом із тим, Віктор Янукович заявив про готовність розпочати переговори з представниками опозиції для врегулювання ситуації, що склалася. За словами тодішнього президента, в понеділок, 20 січня, зранку мали створити комісію з представників адміністрації президента, Кабміну та представників опозиції, яка займеться вирішенням кризової ситуації в країні.

У результаті зіткнень на Грушевського того дня по допомогу медиків звернулися 24 постраждалих, трьох з них госпіталізували. У двох були рвані рани, у третього — перелам руки. У свою чергу, у МВС повідомили про більш ніж 70 постраждалих правоохоронців. З них 40 працівників органів внутрішніх справ були госпіталізовані.

Біля стадіону «Динамо» всю ніч постійно тривала канонада. Два гранатомети беркутівців вели постійний обстріл барикад снарядами зі сльозогынним газом та світло-шумові гранати, а водомети постійно лили воду, перетворюючи вулицю Грушевського на суцільну ковзанку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя