Глобальне потепління "посунуло" Україну на 400 км

Через кліматичні зміни Україна "посунулась" на 400 кілометрів на південь, що для сільського господарства означає інші культури та умови для їхнього вирощування

Традиційні овочі вже не витримують виснажливого спекотного літа, передає Depo.ua з посиланням на ТСН.

Переяславський фермер, який обробляє землю уже чверть сторіччя, уже звертається за порадами до Ізраїлю і США.

"В американських преріях мало вологи – і тому ми переймаємо їхній досвід, як зберегти вологу", - пояснює чоловік.

Він готується вирощувати те, що сіють у себе араби й азіати.

Український клімат традиційним українським рослинам більше не підходить – земля наближається до стану напівпустелі. Зрошення вже потребує 90% території, придатної для ведення сільського господарства. Однак навіть штучний полив цього літа не допоміг багатьом землеробам – помідори потрапили на справжню сковорідку: 40 градусів у повітрі та 70 на ґрунті.

Що помідорам смерть, то картоплі пішло тільки на користь. Перший врожай зібрали у червні, тоді ж частину бульби знову закопали в землю, аби вродила ще раз – восени. Потім цей врожай збирається у першій декаді жовтня.

Експериментальні поля на Херсонщині фахівці вже порівнюють із кліматом Азербайджану, а там, де було Полісся, кажуть, формується степ. На Київщині вже панують умови, які 100 років тому були характерні для Одещини, тоді як самі одесити здолали половину кліматичного шляху до Туреччини.

Тим часом у Карпатах уже збирають великі врожаї кавунів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя