Гігантських морських чудовиськ не існує, – вчені

Міжнародна група вчених розкрила причини, за якими такі морські тварини, як кити, досягають великих розмірів, але більше не ростуть

Результати дослідження, яке спростовує можливість існування гігантських морських "чудовиськ", опубліковані в журналі Science, передає Depo.uа з посиланням на росЗМІ.

Фахівці з'ясували, що розміри синього кита, який вважається найбільшим твариною на Землі, обумовлені способом харчування тваринного і високою доступністю їжі. Синій кит харчується планктоном, поглинаючи велику кількість криля з високою ефективністю. Розмір зубастих китів (Odontoceti), наприклад косаток, менше через те, що вони полюють на більшу в порівнянні з планктоном видобуток, доступ до якої обмежується великою глибиною і іншими факторами.

Дослідники оцінили енергетичну ефективність годування китів, яку визначали як відношення енергії, отриманої при видобутку їжі за один нирок, до енергії, витраченої на занурення і відновлення після спливання. Отримана енергія розраховувалася на основі типу та обсягів видобутку, виявлених в шлунках Odontoceti. Також використовувалися акустичні дані про біомасі, щільності і розподілі криля.

Виявилося, що зі збільшенням розмірів тіла у Odontoceti енергетична ефективність годування знижується: отримана енергія під час занурення не переважує витрати. Навпаки, у великих вусатих китів (Mysticeti), фільтруючих планктон, енергетична ефективність продовжує рости навіть з урахуванням збільшеної швидкості метаболізму. В останньому випадку обмежуючим фактором стає фізіологія, а доступність щільних ділянок криля.

Серед китових дослідники виділяють два способи годування: полювання за допомогою ехолокації у Odontoceti і фільтрація планктону у вусатих китів. Еволюція цих механізмів видобутку їжі привела до появи різних груп китоподібних від 33 до 23 мільйонів років тому і передувала різкого збільшення розмірів тіла у морських ссавців.

Нагадаємо, вчені знайшли в Антарктиді найглибшу точку на суші.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя