Ганс Крістіан Грам: Чому Google присвятив йому дудл

Google випустив дудл до дня народження данського бактеріолога Ганса Крістіана Грама, який розробив метод фарбування бактерій

Сьогодні виповнюється 166 років від дня народження бактеріолога Ганса Крістіана Грама, саме тому Google присвятив дудл відомому вченому, передає Depo.ua.

На дудлі можна зображений вчений і мікроскоп. Створив малюнок данський художник Міккела Соммера.

Світову популярність йому принесла розробка способу фарбування бактерій. Згодом метод грав головну роль в їхній класифікації. Цей метод застосовується до сьогодні у лабораторних дослідженнях для ідентифікації та класифікації різних типів бактерій.

Довідка. Ганс Крістіан Грам народився в Копенгагені 13 вересня 1853 року. Закінчив магістерську школу в Копенгагенському університеті в 1878 році і почав вивчати бактеріологію і фармакологію, передають "Факти".

Під час роботи в лабораторії німецького мікробіолога Карла Фридленде, Грам помітив, що обробка мазка бактерій кришталевим фіолетовим барвником, йодом і органічним розчинником, дозволяє виявити розходження в структурі та біохімічній функції різних проб бактерій.

Про це він написав у науковому журналі в 1884 році. Тоді з’явилися терміни грам-позитивні і грам-негативні бактерії.

Грам-позитивні бактерії під мікроскопом фіолетові, оскільки їх клітинні стінки настільки товсті, що розчинник не може проникнути в них, тоді як грам-негативні бактерії мають тонші клітинні стінки, що дозволяє розчиннику вимити барвник.

Відтак стало легше виокремити пневмококи, які можуть викликати багато захворювань, їх класифікують як грам-позитивні.

У своїй публікації Грам також залишив скромну нотатку: 

"Я опублікував метод, який, я усвідомлюю, наразі є дуже несправним і недосконалим. Однак я сподіваюсь, що в руках інших дослідників він виявиться корисним".

Очевидно Ганс Крістіан Грам і не сподівався, що цей простий тест набуде такого широко застосування. Сьогодні метод "фарбування за Грамом" одна з найкорисніших фарбувальних процедур у лабораторних дослідженнях в мікробіології... вже понад століття.

Нагадаємо, Сезарія Евора стала героїнею дудла Google.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя