Ельфи та червоні смуги: ТОП-6 дивних речей, які відбуваються у небі

Якщо ви подивилися на небо, помітили дивне сяйво і вже приготувалися махати прибульцям, не поспішайте. Можливо, у побаченого є більш прозаїчне пояснення

Інна Грець

Наприклад, якщо небо перетинає смуга біло-фіолетового кольору, це може бути STEVE - це британська аббревіатура, яка позначає Сильну теплову емісію. Так називають електрони, які летять через атмосферу, досягаючи температури у 5600 градусів. Це більше, ніж температура сонця.

Втім, побачити таке доводиться нечасто. На камеру вдалося щафіксувати його лише 30 разів.

Назвати причини і передумови явища науковці поки що не можуть. Дещо нагріває частинки у верхньому шарі атмосфери іоносфері і жене їх вперед. Але чому явище виникає у певних регіонах в певний час і чому має таке забарвлення, - невідомо.

Інше небесне явище, яке плутають зі STEVE називається Аврора. Його можна побачити ближче до полюсів. Сонячні вітри б'ються у магнітне поле Землі, вибиваються вільні електрони і протони. Частинки падають у іоносферу, де стикаються з іншими молекулами - наприклад, кисню. В результаті вивільнюється енергія, що можна побачити у формі кольорового світла.

Інше відоме астрономам явище - це Ельфи. Але не міфічні істоти, а зеленувате сяйво. Це знову ж таки аббревіатура, яка означає - Емісія світла та низькочастотних коливань від джерела електромагнітних пульсацій. Явище має місце під час грози і триває одну мілісекунду. Електрика грози заряджає молекули азоту. Хоча явище поширюється на великі площі, воно надто скороминуче, аби ми могли ним милуватися.

Коли ж блискавка вдаряє у землю, над грозовою хмарою утворюється електричне поле. Повітря перетворюється на провідник енергії, а небо пронизують тоненькі червоні смужки світла. Кожна з них - проекція іншої блискавки. За сприятливих умов їх можна побачити.

Також гроза може засвітити небо "синіми струменями". Вчені вважають, що їх видно, коли блискавка посилає розряд понад хмарам, а не вниз. Явище розуміють не до кінця, а спостерігають рідко.

У найтемнішу ніч можна помітити на небі слабке сяйво - це світиться атмосфера, коли в неї потрапляють частинки космічного і сонячного пилу. Молекули у верхніх шарах атмосфери постійно взаємодіють одна з одною або сонячними променями, вивільняючи невеличку кількість енергії.

Неозброєним оком з землі всю красу явища оцінити важко. Але фото з космосу показують, яка красива наша планета у сяючому коконі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя