Дайвери знайшли найбільший "портал в інший світ"

Група дайверів відкрила найдовший затоплену печеру в світі, яка розташована на півострові Юкатан (Центральна Америка - підземна система пов'язана з сеноти - заповненими водою карстовими провалами, які у древніх майя вважалися "вратами" в загробний світ

Про відкриття повідомляється на сайті проекту Gran Acuífero Maya (GAN), передає Depo.ua.

Загальна довжина печери становить 347 кілометрів, що робить її другою за величиною підземної печерою в світі. Перше місце займає Мамонтова печера в США (довжиною понад 587 кілометрів), велика частина якої є сухою. Дослідники з'ясували, що 263-кілометрова печерна система Сак-Актун, розташована поруч з мексиканським містом Тулум, з'єднується з 83-кілометровою Дос Охос.

Пошуки зв'язку між Сак-Актун і Дос Охос велися протягом 14 років, проте лише 10 січня стало очевидно, що дві печерні системи дійсно є однією. Згідно з правилами спелеології, назва більшої печери переноситься на всю систему, тому можна сказати, що Сак-Актун збільшилася на 83 кілометри.

Дайвери тепер шукають зв'язок між нею і трьома дрібнішими підземними системами в околицях міста Тулум. Крім того, була виявлена ​​ще одна велика печера, імовірно пов'язана з Сак-Актун - 18-кілометрова "Мати всіх сенотів".

Дослідження гігантської підземної системи почалися в 1997 році з сеноту Gran Cenote. Карстові провали, пов'язані з печерами, розкидані по всьому Юкатані і вважалися священними для майя. Вони є єдиними джерелами питної води на півострові, тому навколо них корінні американці будували міста та інші поселення. В деякі сеноти майя кидали цінні предмети, вважаючи провали "порталом" в світ мертвих. Археологи досі знаходять артефакти, зроблені з золота, а також останки жертовних тварин і людей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя