CryptoKitties у Блокчейні: Як заробити тисячі доларів на віртуальних котах

Гра CryptoKitties, заснована на технології блокчейну, стала новим хітом, який може затьмарити колишню славу культової Pokemon Go

Гру представили лише кілька днів тому, але вона вже встигла опинитися в центрі уваги цифрового світу. Продукт американсько-канадської студії AxiomZen називають найновішою розробкою, пов'язаною з криптовалютами і технологією блокчейну, пише TechCrunch.

Люди витрачають на гру шалені гроші - на даний момент між рахунками вже було переведено $1.3 мільйони, адже ціна деяких кошенят у грі - 50 ефіріумів (близько $23 тис.), а "головні" хвостаті продаються аж за 246 ефіріумів ($113 тис.). За найбазовіших і найдешевших доведеться викласти $12.

Котяче божевілля можна було б порівнювати з любов'ю до тамагочі - віртуальних тваринок, які жили всередині простих гаджетів, і яких було треба годувати і лікувати в 90-ті. Втім, більш точна аналогія - серія плюшевих іграшок Beanie Babies, вартість яких інколи перевищувала сотні, а то і тисячі доларів. І справа була зовсім не унікальності - просто іграшки відшивалися лімітованими серіями і, при загальній зацікавленості, їхня покупка перетворювалася на справжній квест.

Захоплення CryptoKitties оцінюють не лише як пусту забавку, але і як залучення тисяч людей у світ блокчейну, який може стати визначною технологією у багатьох сферах.

"Люди бояться речей, від яких вони залежать, але яких вони не контролюють, а це і є визначення технології, - цитує американського соціолога Крістофера Бейдера блог-платформа Medium, - Ми не знаємо, як працюють усі ці речі".

І от, перетворюючи блокчейн на гру, IT-шники мотивують ставитися до процесу як до розваги, а значить, цікавитися і з легкістю засвоювати.

Іграшка кардинально відрізняється від усіх попередніх комп'ютерних розваг. Блокчейн-основа робить кошенят децентралізованими і незалежними. Отже, гравця не можуть забанити, а вусаті надбання не зникнуть навіть за компанію з конторою, яка їх створила.

ЯК РОЗПОЧАТИ

Аби доєднатися до гри, треба встановити розширення MetaMask для Google Chrome, яке дозволяє використовувати браузер для отримання і пересилки ефіріумів. А потім зареєструватися на платформі гри і роздобути ефіріуми (наприклад, придбати їх на криптобіржі).

Вже на цьому етапі можна вирушати на віртуальний ринок - купувати кошенят. Ціна за одну тваринку дуже різниться в залежності від породи, рідкісності, а також від того, скільки у котеняти віртуальних пращурів (чим раніше покоління, тим цінніший екземпляр).

Наразі кошенят генерує сама система. Вона ж встановлює ціну - це середньоарифметичне від суми останніх п'яти проданих кошенят плюс 50%. Після першої доби за відсутності попиту ціна починає падати.

Також користувачі можуть зводити котів, а потім продавати потомство. На цих тваринок ціну визначають продавці. Зазвичай після злучки власник одного з котів отримує віртуальні гроші, а інший - кошеня, на якому намагається зробити бізнес.

Знаково, що система створюватиме тварин ще рік - до листопада 2018-го. Потім популяція ростиме лише "природнім" способом. Але здатність вагітніти і народжувати у котів не безкінечна. Так, пауза між пологами спершу може становити годину, а потім розтягується на тиждень чи навіть на кілька місяців.

ЦИФРОВИЙ ГЕНОФОНД

У кожної кицьки свій 256-бітний геном, а генотип нащадків визначається набором генів батьків, серед яких є домінантні і рецесивні. Себто, ситуація з розведенням близька до реального світу. Наприклад, звівши рудого кота з білою цикькою, можна сподіватися на появу рудого кошеняти в білу смужку. Хоча чіткі генетичні прогнози ще не складені, експерти стверджують, що це - питання часу, і згодом обов'язково з'являться таблички з рекомендаціями щодо розведення.

Рідкісність того чи іншого екстер'єру визначається не вказівками "господарів" гри, а генетикою і попитом на біржі.

КОТЯЧА ЛИХОМАНКА

Власне, наразі 15% усіх операцій в Ефіріумі припадає саме на котячу гру, що робить CryptoKitties найпопулярнішою активністю у системі. Друге місце з 8% посідає EtherDelta - біржа обміну цифрової валюти.

До того ж, гра стала неабияким випробуванням для мережі. Аби купити кота, іноді треба чимало чекати або ж здійснити кілька спроб. Тож наразі експерти насторожено хмурять брови: адже CryptoKitties лише починає виходити на широкий ринок і системі знадобляться набагато більші потужності.

ДЕ ТУТ ГРОШІ

Агентство Axiom наразі має в скринці гроші з продажу 100 кошенят, які були у грі від початку. До того ж, з'являються нові тварини, які продаються кожні 25 хвилин.

Також забирається 3.75% з кожного смарт-контракту щодо зведення тварин або ж продажу кошеняти з аукціону. При цьому можна оминути послуги котячої біржі і продати кошеня напряму. В цьому випадку комісія не стягується.

У системі вже є коти, які стали справжніми рекордсменами, зазначає Quartz.

Наприклад, кошеня, генероване системою під номером 23, встигло змінити кілька власників.

Вперше на продаж тваринку виставили 2 грудня за $4 тис. За два дні її продали за $32 тис. 5 грудня користувач It's All About The Money (Вся справа в грошах, - ред.) виділив на кота $63 тис. Наразі ж криптокота пропонують за 276 ефіріумів або ж $114,5 тис.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя