Не зарікався: Чому канал Ахметова крутить серіали про хороших "ополченців"

Чергова серія серіалу "Не зарікайся" на телеканалі "Україна" обурила українську аудиторію

Валя Котик

Після того як по телевізору показали 66 серію телесеріалу "Не зарікайся", а в соцмережах з'явилися скріншоти деяких кадрів, Інтернет вибухнув сотнями обурених коментарів.

Ось кадри, які викликали гнів суспільства.

Глядачам не сподобався спіч однієї з героїнь: "Мы спокойно жили и никого не трогали… Мы просто хотим, чтобы Донбасс был свободным, чтобы киевские олигархи от нас отцепились…", прапори "ЛНР", тощо.


І справа навіть не в тому, що показують "прапор" "ЛНР", "ополчєнців", і навіть не в тому, що переселенка каже що вони "хотіли вільний Донецьк без київських олігархів", її малий мріє про "вільний Донецьк", а "казаки" кажуть про фашистів та хунту. Бог з вами, не можуть персонажі, які грають сепаратистів "ЛНР", славити Україну.

Ви передали відчуття та думки сепаратистів та жителів "Д-ЛНР". Так воно і є. Але чому не показали нічого хорошого про Україну? Про українську армію, про бійців АТО. Чому про них а ні чичирк і герої, які викликають співчуття, доносять до глядача ідеї, співзвучні з сепаратистськими? Чи це не є маніпуляцією, спробою виставити сепаратистів тільки жертвами обставин, бойовиків – порядними людьми, а киян – злобними потворами, що беруть у заручники вимушених переселенців.

Чи не є це маніпуляцією?

Припустімо навіть, що це навіть такий художній задум – показати тільки про сепаратистів, бойовиків та деяких киян. І що із розвитком сюжету стане ясно, що сепаратисти дійсно не чесні погані люди, злочинці (хоча, до того місця ще додивится буде треба...).

От тільки чи на часі займатися цим зараз. В країні - війна, країна вражена метастазами сепаратизму, а ви тут по-своєму телеку співчуття до ополченців викликаєте…

Згадайте, скільки шкоди свого часу наробила романтизація образу бандитів та повій. Навіщо зараз бандитів, уголовників та вбивць показувати як доволі нормальних людей? Тим паче зараз.

Серіал не просто не патріотичний, за відчуттями від перегляду – він несе дуже неоднозначне посилання, і не на користь України. В часи, коли навіть за виступ на Росії чи за вислів "росіяни та українці – брати" можна потрапити у забуття, не дивно, що багато хто дуже обурений подібним кіно.

Хоча є чимало глядачів, які заступилися за цей серіал, вказуючи на те, що як його дивитися з першої серії, то й ця 66-та сприйматиметься інакше.

На сайті телеканалу "Україна" та сторінках авторів серіалу на момент, коли готувалася ця стаття, жодних пояснень не було.

В Нацраді з питань телебачення і радіомовлення depo.ua повідомили, що питанням змісту фільмів вони не займаються, а мають тільки наглядові і регуляторні функції. Більш того, наскільки нам відомо, Нацраді заборонено вмішуватися в редакційну політку телерадіоорганізацій.

Держкіно також не квапиться давати з цього приводу коментарі. Мовчить й міністерство інформаційної політики. Сайт depo.ua слідкуватиме за розвитком подій і готовий дати висловитися усім сторонам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя