Чому ми в захваті від українських артилеристів

3 листопада в Україні відзначається День ракетних військ і артилерії

Свято було засноване указом президента 31 жовтня 1997 року. В цей день вітають і вшановують бійців, яких називають "силою" і "богами війни".

Ракетні війська і артилерія Сухопутних військ України - окремий рід військ, що входить до складу ЗСУ. Складається зі з'єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, гаубичної, гарматної, реактивної та протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів та підрозділів протитанкових керованих ракет.

Саме цей рід військ є основною вогневою силою в бою і виконує до 65-70% загального об'єму завдання із вогневого ураження супротивника.

На озброєнні української артилерії - протитанкова гармата МТ-12 "Рапіра",гаубиці "Гіацинт-Б", "Мста-Б" і "Мста-С", "Гвоздика", "Піон", реактивні системи "Град", "Смерч", тактичний ракетний комплекс "Точка-У" , зенітно-ракетні комплекси "Зук", "Оса" та ін.

До артилерії підходять з розумом. Цієї осені вперше в історії незалежної України проводять вивчення ступеня ураження об'єктів, спираючись на наукові дослідження. В науково-дослідному центрі визначають методи максимального ураження з мінімальними витратами боєприпасів.


Реактивна батарея 81 окремої аеромобільної бригади стала чемпіоном у змаганнях на кращу артилерійську батарею.

У деяких підрозділів - багата історія. Зокрема, днем народження 55-ї бригади вважають 30 грудня 1942 року. Під час війни на Сході України бригада пройшла Іловайськ, прикривала українських бійців у ДАПі. Добре попрацювали хлопці в Дебальцевому і Мар'їнці.


Хоча артилерію відвели від лінію розмежування, бійці без діла не сидять. Наразі завдання хлопців - дбати про те, щоб гармати в робочому стані і постійній бойовій готовності.

На службі Батьківщині хлопці встигають підтримувати фізичну форму. Ось так тренуються військовослужбовці окремої артилерійської бригади "ОК Захід" на споруджених власними руками тренажерах.

44-та артилерійська бригада отримала нагороди від Архієпископа Тернопільського "За жертовність і любов до України".

В артилерії служать не тільки хлопці - там, волонтер Катерина Матюха пішла служити в армію у складі 55-ої бригади після того, як кілька років допомагала бійцям у складі фонду "Сестри перемоги".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя