Atlas Weekend: Гребенщиков співав про сепаратистів, а білоруси бавилися з хробаком

Фестивальний драйв затьмарював хіба що дощ і "сповзання" розкладу виступів на дві години

Якщо на початку фестивалю гості обурювались довжелезною чергою на вході, на другий день проблему вдалося вирішити. 

"Орги молодці, роботу над помилками роблять майже миттєво", - схвально коментували гості. 

А от вчасно почати музичну програму на більшості сцен так і не вийшло. Тим, хто приїхав на заявлені 15.00, довелося зо дві години пригощатися на футкортах і роздивлятися виставлені колекції від українських брендів. 

У суботу, щойно литовський дует BEISSOUL&EINIUS заспівав композицію Summer Rain, розпочалася шалена злива. На підходах до ВДНГ "повиростали" торговці дощовиками. За півгодини гості, які спершу ховалися під деревами і навісами, знову висипали під сцени - з парасольками та у різнокольорових плащах. Ще трохи часу, і вимазані у бруді резиденти Atlas Weekend зовсім освоїлися - деякі навіть почали затято плюскатися у тепер вже глибоких калюжах. 

Гурт Vivienne Mort виступає на Central Stage 

Гурт Dvoe

Pianoboy на Main Stage завзято висловлював захоплення фестивалем та експериментував з музичними партіями. 

Гребенщиков вийшов до публіки зі словами "Люди, ви герої". "Аквариум" під овації гостей грав золоті хіти на кшталт "Поколение дворников и сторожей" і "10 стрел на 10 ветрах".

Виконали і вже традиційну для української програми композицію "Слова растамана" (написана у 2005 - ред.).

"Если ты не знаешь, зачем ты живешь, это не повод стрелять разрывными, ты можешь попасть прямо в сердце своей половины... До счастья было рукой подать, но все испортили сепаратисты", - пролунали наразі актуальні для українців рядки.

Ближче до середини виступу Гребенщиков заявив, що час переходити до народної творчості і несподівано заспівав пісню Віктора Цою "Мама - анархия". З партією флейти композиція звучала вельми екзотично.

"Акваріум" закінчив виступати за півгодини до півночі. Половина публіки потягнулася на метро, так і не дочекавшись виступів цілої купи культових артистів. 

Наступного дня публіка запаслася парасолями, але погода була ясною і сонячною. Можна було, наприклад, послемитися у зорбах. 

Та й креатив на фудкортах більше впадав у око. Ресторани, до речі, пропонували ситі наїдки, втім, особливим розмаїттям не відрізнялися. Гості могли насититися пловом, хотдогами, овочами гриль, шаурмою та хачапурі. 

На West Stage розгорнулася сцена фестивалю Jazz Koktebel, який цьогоріч проходитиме у Чорноморську. Ефектні кабаре на певний час навіть переманили більшість аудиторії з головної сцени. 

"Тут стільки музикантів, а ви всі обрали нас. Дякую!" - розчулювалася Беня, вокалістка білоруського гурту "Серебряная свадьба". 

Виступ гурту, як завжди, перетворився на справжню виставу. Не обійшлося без черв'яків для ілюстрації пісні "Пищевая цепочка". 

Британський гурт Tiger Lillies став музичним відкриттям для багатьох гостей. Публіку зачарували незвичайні ритми тріо і проникливий фальцет вокаліста Мартіна Жака.  

Гурт Brunettes Shoot Blondes

Гурт "Вагоновожатые"

На виступ гурту "Сплин", який не був в Україні від початку російсько-української війни, публіка збігалася з усіх сцен. Більшість пожертувавала навіть початком фінального матчу Чемпіонату Європи між Португалією та Францією, який транслювали на Central Stage.

Кілька молодиків спробували прорватися у зону для преси під сценою - охоронці чи не вперше за фестиваль були змушені проявляти спритність і стійкість. 

"Сплин" з його золотими хітами зустрічали більше ніж гаряче. 

Попри недоліки - Main та East Stage вперто намагалася перекричати одна одну, а багатьом доводилося обирати між останнім метро і виступами улюбленців - свято вдалося. 

Адже до подібних масштабів - 130 музикантів, сім сцен і купа світових зірок - українським організаторам дотягнутися ще не вдавалося. 

"Тепер в Україні є свій Sziget (музичний фестиваль у Будапешті - ред.)", - захоплено коментували гості, азартно викладаючи знімки у соцмережі. 

ФОТО: Олексій Шевнін, Ольга Черниш/depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя