Актуальні тренди літа 2021: Мода, подорожі та хобі

Весна 2020-2021 майже добігла кінця, і до літнього сезону хочеться увійти максимально підготовленими 

Марія Зайчик

І мова не лише про класичну "підготовку" з дієт та тренувань... Журналісти Depo.ua зібрали найяскравіші тренди прийдешньої пори – від модного одягу до кулінарних відкриттів та ритуалів перед сном.

Мода 

Актуальний одяг нового сезону поєднуватиме практичність, зручність та романтику – тут і легкі тканини, і зручні широкі штани і кроп-топи, від яких точно ніхто не відмовиться в умовах подекуди пекельних літніх температур в Україні.

Кроп-топ

Кроп-топ - один з головних трендів літнього сезону. Він був популрний у 90-ті роки, а минулоріч повернуся і зайняв у гардеробах місце однієї з базових речей. Деталь не втрачатиме актуальності і прийдешнього літа. Обирати краще кроп-топи з однотонної якісної тканини, яка буде максимально пасувати до кольорової гами ваших речей.

Дизайнери пропонують поєднувати укорочені топи з низом на високій талії. Це можуть бути і спідниці, і брюки. Таким чином ви залишаєте оголеною лише невелику  смужку шкіри. Щодо додаткового шару згори, то кроп-топи чудово поєднується із жакетами та кардиганами. 

До цього ж тренду можна віднести також бралети – більш відверті топи, по суті ліфи, а також вкорочені блузки та футболки.

Пишні рукави

Знову увірвалися в тренди пишні рукави, тож влітку не варто цуратися легких блуз та футболок із романтичними рукавами-буфами. Щоправда, з ними варто поводитися обережно тим, хто має широкі плечі – візуально такі рукави непогано додають об’єму саме цій частині тіла. Одягати їх можна з будь-яким низом: шортами, брюками, спідницями, втім, бажано, не надто об’ємними (а якщо все ж об’ємним – то з акцентом на талію).Незалежно від того, як ви їх одягнете, девізом цього сезону є: "чим більший рукав, тим краще". 

Незвичні вирізи

Сукні та топи із вирізами на спині залишаються актуальними цього сезону, але не лише вони. Вирізи на талії, на стегнах, асиметричні вирізи у зоні грудей: здається, цього літа у тренді все, що виходить за рамки звичного декольте та оголює інші ділянки тіла.

Прозорі тканини

Прозорі тканини повертаються, та ще й у довжині максі. Тренд сезону – довга прозора спідниця, під якою знаходиться коротка з цупкої тканини. На її місці також можуть бути шорти чи навіть боді. Втім короткий варіант – теж прийнятний. 

Широкі штани

Цього сезону у тренди поветаються широкі офісні штани у стилі 80-х з високою талією.Так само актуальними залишаються джинси-банани, кюлоти тощо. Загалом, чим далі від класичних скінні – тим більш ви у тренді.

Кулінарія

Рік локдаунів не минув безслідно для кулінарних експериментів по усій планеті. І трендом, який можна виокремити цьогоріч став… хліб.

Домашній, запашний та найбільш свіжий – згідно з повідомленням business.pinterest, які відслідковують наявні тренди у пошуковиках та прогнозують тенденції, приріст запитів щодо випічки домашнього хліба становить +130%, і поки що не здає позицій (у кожній окремій країні піки хлібовипікання пов’язані із введенням локдаунів).

Що цікаво, 105% приросту отримали запити про вишукані страви у домашніх умовах. Схоже, за останній рік люди всерйоз задумалися над претворенням своєї кухні на мішленівський ресторан. 

Хобі 

Серед трендів хобі, які можна відслідкувати через пошуковики – рукоділля. Втім, класичним малюванням чи ліпкою все не обмежується. Згідно з наявними даними, серед трендів 2021 – в’язання, вишивання та розпис пляшок. Так, річний приріст пошуків, пов’язаних із в’язанням гачком складає 155%, а ідей для розпису пляшок та вишивання – потроюється.

Сонні ритуали

Схоже, турбота про свій сон - це новий класичний догляд за собою. Процедури перед сном мають тенденцію стати більш поширеними та розкішними, ніж будь-коли.

Одні із найпопулярніших запитів: йога для сну (+90%), шовковий одяг для сну (+60%), тренування перед сном (пошуки потроїлися) а також – дифузори (ароматизатори) для сну із заспокійливим ефектом (+80%).

Можливо, таке зростання пов’язане із потребою людей у більшому комфорті та подоланні проблем зі сном. Пандемія мало кого оминула своїм тиском, що у свою чергу позначилося на пихічному здоров’ї людей та їхньому нічному відпочинку.

Поїздки до зірок

У нинішні часи подорожувати у людні місця – не краща ідея для відповідального громадянина. Тож у тренди 2021 все більше (і по всьому світу) вривається "дикий" відпочинок у місцях, віддалених від цивілізації, світлового забруднення і з можливістю споглядання зірок.

Пошуки відпочинку під відкритим небом (кокретно десь у полі) зосли на 165%, 100% склав річний приріст пошуку лісових курортів.

В Україні чимало місць, куди можна поїхати відпочити під відкритим небом. Наприклад, ви можете обрати Актовський каньйон у Миколаївській області. Це місце не надто популяризоване, тож "дикий" відпочинок не буде проблемою.

Каньйон розташовується на річці Мертвовод, і сильно вирізняється на фоні оточуючих його степів. Вся справа у тому, що він утворився внаслідок виступу у цьому місці українського кристалічного щита, і вважається єдиним у Європі, який за геолого-ландшафтними показниками в точності повторює знамениті каньйони Північної Америки.

А ще ця місцина оповита багатьма легендами, через що її альтернативна, народна назва – Долина Диявола.  Подейкують, що колись татарське військо вирішило забрати скіфське золото, заховане на теренах каньйону. Щоб того не сталося, місцеві жителі влили у річку Мертвовод сильний отруйний відвар, тож коли нападники скуштували води з річки, то майже миттєво загинули. 

Ще одна легенда пов'язана із запорізькими козаками: під час однієї з битв із турками на річці загинуло стільки вояків, що навіть не було видно води. Місцеві кажуть, що вночі тут і досі може бути чутно шум битви. 

Для тих же, хто любить відпочинок поближче до диких тварин, чудово підійде Бирючий острів у Херсонській області. Це заповідна територія, на якій можна зустріти оленів, куланів, муфлонів, єнотовидних собак та екзотичні для міського жителя види птахів (ми ж бо звикли до горобців та голубів).

Ще одним цікавим місцем для відпочинку може стати Буцький каньйон у Черкаській області. Він розташований на річці Гірський Тікич біля села Буки, поміж камінням якої у спеку можна легко посидіти у "природному джакузі". Тут зручно зупинитися із палаткою та можна палити вогнища. Головне – завчасно обрати гарне місце для відпочинку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя