"Вишити, щоб вижити": У Києві презентували фільм про вишиванки

У Києві презентували документальний фільм про вишиванку "Спадок нації"

Автор ідеї та сценарист Леся Воронюк разом із режисером Олександром Ткачуком дев'ять років тому почали проводити День вишиванки. Поступово він став міжнародним святом для українців у всьому світі. Гасло картини — "Вишити, щоб вижити", повідомляє кореспондент depo.ua

У залі кінотеатру, де відбувалася презентація, був аншлаг. Люди ладні були дивитись фільм стоячи, а після перегляду підвелися і аплодували щонайменше п'ять хвилин.

"Сказати, що я вражена - це нічого не сказати. Документальна збірка з реальними історіями українців про їх рідних, про їх життя, про їх вибір. Я стримувала сльози майже весь фільм. Я відчувала мурашки на шкірі від кожної історії: починаючи з того, де онук знайшов вишиванку свого діда в гаражі, закинчуючи тим, як мама відправила посилку з вишиванкою своїм донькам з окупованого Донецька. Обов'язково подивіться цю стрічку по тв, або напишіть Олександру, щоб дізнатися коли будуть наступні покази. Це дуже круте кіно", - поділилась враженнями від фільму глядачка Дарина Пелипчук.

У фільмі зняли понад півтисячі сорочок. Автори фільму об'їхали майже всю Україну. Матеріал для стрічки збирали у Німеччині, Канаді і навіть на Росії — у Мурманську.

"Є цікаві історії з Італії й Еміратів — це ті місця, де живуть українці. У нас є історії з тимчасово окупованих територій. Зустріли жінку, яка захотіла вберегти вишиту сорочку й передати її нащадкам. Вона залишається там, а сорочка її вже в Києві. Правдами й неправдами вдалося перевезти її через блокпости", — каже режисер Олександр Ткачук.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя