Прикмети 30 вересня: Цього дня християни святкують свято Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії

30 вересня жінкам дозволялося не працювати, навіть не поратися по дому

Прикмети 30 вересня: Цього дня християни…

В останній день першого місяця осені, 30 вересня, християни святкують свято Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.

Ці мучениці жили в II столітті в Римі. Згідно з переказами, благочестива вдова -християнка з Мілана Софія прибула до Риму і зупинилася у багатої дами по імені Фессамнія. Вона назвала своїх дочок іменами трьох християнських чеснот і виховувала їх в любові до Господа. Дізнавшись про віру в Христа, яку сповідує Софія та її дочки, імператор Адріан спробував змусити їх поклонятися богині Артеміді, але вони залишалися непохитними.

Імператор був вражений твердістю їхньої віри та відіслав доньок Софії до однієї язичниці, яка мала переконати їх зректися християнства. Коли це виявилося даремним, імператор особисто вимагав від сестер зректися віри та принести жертву язичницьким богам. Та дівчата з обуренням знехтували таким наказом імператора. Імператор велів піддати дочок Софії жорстоким тортурам, але вони дивним чином перенесли їх неушкодженими і загинули тільки, коли їх обезголовили.

Ця подія відбулася 137 року. У день смерті Вірі було 12 років, Надії – 10, Любові – 9. Імператор віддав понівечені тіла дочок Софії. Вона поховала їх на високому місці. Три дні свята Софія, не відходячи, сиділа коло могили дочок і там же померла. Віряни поховали її тіло святої на тому ж місці. Церква причислила сестер та їхню матір до лику святих. Мощі святих мучениць з 777 року покояться в Ельзасі, в церкві міста Ешо, неподалік від Страсбурга (Франція).

Народні  традиції 30 вересня:

За звичаями, вранці цього дня всім жінкам годилося добре виплакатись, щоб легше стало на душі не тільки собі, але й усім близьким. Жінки з такими іменами пригощали всіх знайомих і родичів гостинцями, а натомість їх вшановували добрими побажаннями здоров'я, любові й щастя на довгі роки. Іменинниці відправлялися на вранішню службу в храм, щоб вшанувати своїх батьків. Цього дня жінкам дозволялося не працювати, навіть не поратися по дому.

Заміжні жінки в цей день, щоб забезпечити спокійну атмосферу в домі, купували в церкві три свічки, з яких дві ставили там же, у храмі, перед ликом Христа, а одну притримували для дому. Опівночі її треба було встановити в середині хлібного короваю, спеціально для цього виставленого на стіл, запалити і вимовити цілих 40 разів поспіль заповітні слова про те, щоб всяке зло зникало, а спокій в родині прибував. Вранці ж нагодувати тим хлібом домочадців (тільки їх і нікого зі сторонніх, навіть гостей) і ні в якому разі не викидати ні крихти.

Раніше багато дівчат 30 вересня відзначали свої іменини, оскільки імена були дуже популярні. Згодом у цей день почали вітати всіх жінок.

Крім того, з цим днем пов'язано багато народних прикмет. Люди спостерігали за журавлями: якщо вони полетять, то на Покрову (14 жовтня) буде мороз, а ні, то зима буде пізньою. З цього часу можна чекати перші заморозки у повітрі нижче -2 градусів. У цей день може бути як дощова і холодна погода, так і ясна, сонячна.

Народні прикмети на 30 вересня

Весь ранок 30 вересня похмуро - погода в найближчі дні буде гарною

Суха погода 30 вересня - зима наступить нескоро

Сонячно і тепло 30 вересня - за прикметами, можна вирушати на риболовлю і розраховувати на хороший улов

Якщо людина народилася 30 вересня, то її талісманом є цитрин.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme