"Зрада" імені Зеленського: Чому після розведення сил втрати ЗСУ побільшали

Коли президент держави втрачає зв'язок з реальністю і занурюється у віртуальний світ комфортного для себе стану речей (простіше кажучи – видає бажане за дійсне), то розплачуватись за це змушені громадяни цієї держави – часто навіть життям

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
"Зрада" імені Зеленського: Чому після ро…
Фото - штаб ООС

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. Цікаву статистику оприлюднила нещодавно прокуратура Луганської області: з початку поточного року внаслідок збройного конфлікту на території Луганської області загинуло 30 військовослужбовців ЗСУ і ще 63 отримали поранення, тоді як за аналогічний період 2019 року було зафіксовано лише 6 загиблих та 45 поранених.

Що характерно, втрати ЗСУ збільшились у п'ять разів після того, як з ініціативи президента Володимира Зеленського одразу у двох місцях Луганської області було проведене так зване розведення сил – у Станиці Луганській і Золотому. До речі, подейкують, що ідея з розведенням сил належить тодішньому раднику президента Андрію Єрмаку, який після того пішов на підвищення і зараз очолює Офіс президента.

Читайте також: Розведення сил: Чому Зеленському гикнеться здача позицій у Золотому.

І якщо в Станиці Луганській поки зберігається видимість перемир'я і ворожі обстріли лунають лише "на великі свята", то околиці Золотого, та й сам населений пункт, регулярно потрапляють у зведення штабу ООС зі смертельними наслідками для українських бійців.

Уже 1 січня 2020 року бойовики "ЛНР" обстріляли позиції наших підрозділів з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї поблизу населеного пункту Оріхове, що межує з "розведеним" Золотим і на яке, за повідомленнями журналістів та волонтерів на місцях, штаб ООС списує всі обстріли, які припадають на зону розведення. Внаслідок цього обстрілу 1 січня один військовослужбовець загинув і один зазнав поранення.

Читайте також: Новий Рік в ООС: Як Путін продовжує калічити українських воїнів (КАРТА).

Не кращою була ситуація й на Різдвяні свята – внаслідок злочинних дій російських найманців лише на Луганщині двоє українських захисників загинули і п'ятеро отримали поранення.

Читайте також: Різдво в ООС: Яких втрат зазнала армія в 2020 році (КАРТА).

Та як з'ясувалося потім, це був лише початок…

Справжні події, які навіть за вуха не притягнеш під визначення "режим тиші", сталися в лютому. Зокрема, 18 лютого о 5 ранку російські війська атакували українські опорні пункти в районі "розведеного" Золотого. У підсумку зав'язався кількагодинний безперервний важкий бій із застосуванням всіх видів зброї, включаючи артилерію калібру 152-мм і міномети 120-мм. Противник на широкому фронті накривав бойові порядки 72-й і 93-й механізованих бригад в районі ділянки розведення Золоте-Оріхове-Новотошківка. А на одному з опорних пунктів був ближній бій з російською штурмовою групою.

Читайте також: Бій під Золотим: В яку пастку намагається загнати Зеленського Путін.

На додачу в ніч на 22 лютого штурмова група 4-ї мотострілецької бригади ЗС РФ зробила спробу атакувати опорний пункт 1-го батальйону 93-ї механізованої бригади поблизу висоти 195 біля села Кримське на Бахмутській трасі. Користуючись повною темрявою, противник зробив спробу перетнути Бахмутську трасу і потай зайти на опорник. Однак чергова зміна була напоготові, найманців виявили в тепловізор, після чого ефективно усунули вогнем стрілецької зброї.

Читайте також: Війна на Донбасі: Журналіст розповів деталі нічного бою з російськими бойовиками.

І хоч того разу обійшлося без жертв, та сам факт відкритої атаки росіян поблизу зони розведення сил під час діючого режиму тиші говорить багато про що.

Атаки росіян під Золотим, по суті, перекреслили усі миротворчі потуги президента України Володимира Зеленського і змушують його починати все спочатку. Зокрема, його ідея зі створення платформи Сергія Сивохо по діалогу з Донбасом померла у зародку під вогнем російських найманців. А про спільне з бойовиками "Л-ДНР" патрулювання російсько-українського кордону вже й мови бути не може. Але це не точно.

Читайте також: Наслідки бою під Золотим: Як Росія випробувала Зеленського на міцність.

Таким чином, як ми й прогнозували, президент Зеленський своїми (чи нав'язаними йому Єрмаком) миротворчими ініціативами сам себе загнав у глухий кут, виходу з якого наразі не видно. Нова влада докотилася вже до того, що починає діставати з нафталіну старі ідеї Порошенка щодо вирішення конфлікту на Донбасі і видавати їх за свої. Мова йде про миротворців ООН на україно-російському кордоні, яких активно просував Порошенко і від яких широким жестом відмовився Зеленський одразу після вступу на посаду.

До речі, ми ще минулого року попереджали, що так буде.

Читайте також: Розведення на фоні обстрілів: Чому Зеленський у Золотому програє.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme