ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Журналісти підрахували кількість молдаван, які воюють на Донбасі проти України

Більше 50 молдавських найманців воюють на сході України в рядах бойовиків підконтрольних Росії терористичних організацій "Л-ДНР"

Depo.Війна
21 липня 2018 23:47
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на молдавське видання Ziarul de Gardă, яке посилається на дані Служби інформації і безпеки Молдови (СІБ).

Проте за неофіційними даними кількість молдавських найманців у Донбасі сягає 100 осіб. Як відзначають журналісти, найманство у Молдові активізувався з початком російської агресії в Україні в 2014 році.

"З осіб, виявлених досі СІБ, у співпраці з іншими установами та партнерами з-за кордону, 18 чоловік було затримано, і близько 15 осіб вже були засуджені. За неофіційними даними, два громадянина Молдови були засуджені в Україні", – повідомила офіцер по зв'язках з громадськістю СІБ Даніелла Минзат.

При цьому в Молдові найманців судять за статтею "найманство", а в Україні – "тероризм", однак обидві вони є кримінальними, пояснюють журналісти. Найманство у Молдові карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років, вербування найманців – від п'яти до десяти років.

Близько 70% найманців, які воюють в рядах окупаційних військ Донбасі – вихідці із соціально неблагополучних сімей і безробітні. Більше половини з них – вихідці з окупованого РФ Придністров'я. Найчастіше мотивом участі у війні на сході України для молдавських найманців стають гроші.

Нагадаємо, 17 квітня в Молдові затримали придністровських "інструкторів" бойовиків "Л-ДНР".

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна