Зброя майбутнього: Що за суперракету "Блискавка" розробили в Україні

Державне конструкторське бюро "Південне" захистило перед комісією Міноборони авантпроект надзвукової авіаційної керованої ракети "Блискавка". Ця подія може мати серйозний вплив на подальший розвиток вітчизняних озброєнь

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Зброя майбутнього: Що за суперракету "Бл…
Фото: Український мілітарний портал

Аванпроект – це сукупність робіт, які виконують перед проведенням дослідно-конструкторських робіт з метою техніко-економічного обґрунтування доцільності розроблення продукції а також шляхів її створення, виробництва та експлуатації.

Що собою являє нова зброя

"Блискавка" – це надзвукова авіаційна керована ракета класу "повітря – поверхня", яка призначена для знищення широкого спектру наземних, морських і радіоконтрастних цілей на оперативно-тактичній дальності (до 110 кілометрів). Тобто, може вражати ворожі кораблі, танки, бункери, дзоти, системи ППО.

Ракета може оснащуватися як фугасною проникаючою, так і уламково-фугасною бойовою частиною в залежності від типу цілей.

За словами розробника, в якості несучої платформи пропонуються літаки Су-27 (після проведення модернізації) та Су-24М, які перебувають на озброєнні Повітряних сил України.

Разом з тим, ДКБ "Південне" пропонує рішення, яке передбачає можливість використання цієї зброї із інших типів літаків, адже літаки Су-24 та Су-27 мають певний ресурс, а ця ракета робиться на значно більший період застосування.

Читайте також: Як Україна розбудовує свою армію: Авіація.

Сама ракета має модульну структуру і складається з відсіку наведення, відсіку бойової частини та відсіку маршового двигуна. При потребі кожен відсік можна нарощувати без втрати технічних характеристику ракети.

Історія проекту

Поштовхом до даного проекту став той факт, що на оснащені Повітряних сил ЗСУ відсутні ракети з такими можливостями. Є радянська ракета типу Х-29 з дальністю польоту лише 10 км, і ракета Х-31, яка давно пережила свій час і потребує заміни чи оновлення.

Вперше концепт надзвукової авіаційної керованої ракети "Блискавка" КБ "Південне" презентувало минулого року на виставці "Зброя та безпека-2019".

Як працює

Як розповів в інтерв'ю виданню Defense Express конструктор ДКБ "Південне" Дмитро Калиниченко, на літак-носій встановлюється окремий блок під назвою "Апаратура забезпечення перевірки та пуску". Цей блок є універсальним і його можна розміщувати на літаках різних типів та різних виробників, адже ракета розглядається як універсальна.

Після пуску для управління ракетою на середній ділянці польоту використовується інерційна навігаційна система у поєднанні з системою GPS.

На кінцевій ділянці польоту для виходу на ціль та її враження можуть використовуватися три типи головок самонаведення. По радіоконтрастним випромінюючим цілям планується використовувати пасивну голову самонаведення, тоді як по морським цілям – активно-пасивну.

По наземним цілям буде застосовуватися головка самонаведення з комплексацією оптичного та радіолокаційного каналу. Є версія, що ця головка самонаведення є аналогічною за принципом роботи до тієї, що була розроблена для ОТРК "Сапсан".

Читайте також: "Борисфен", "Грім" і "Сапсан": Чим Україна зможе накрити Москву.

Перспективи

Проект "Блискавка" виглядає досить цікаво і перспективно, однак наразі невідомі фінансові і часові рамки для створення цього зразка озброєнь. Та й остаточного зеленого світла цей проект ще не має. Тому далі – слово за можновладцями.

У разі прояву подальшої зацікавленості з боку Міноборони, роботи над ракетою можуть бути продовжені – перейдуть до дослідно-конструкторської роботи.

За словами представників ДКБ "Південне", Військово-повітряні сили ЗСУ зацікавлені мати "Блискавку" у своєму арсеналі, але вирішуватись питання буде на рівні міністерства.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme