Зброя майбутнього: Що за нові пластикові гранати розробили в Україні

В "Укроборонпромі" розробили новий тип ручних гранат з пластиковим корпусом, який відповідає стандартам НАТО

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Зброя майбутнього: Що за нові пластикові…
Фото: Діфенс Експрес

Днями на підприємстві "Спецоборонмаш" (раніше ДП "Машинобудівна фірма "Артем"), яке входить до держконцерну "Укроборонпром" заявили, що розробили ціле сімейство нових ручних гранат, які повністю відповідають стандартам НАТО.

Один зі зразків нового сімейства є ручна граната з пластиковим корпусом, у який вкраплені кулькоподібні металеві уламки.

Що собою представляє

"Нові ручні гранати ми розробляємо з урахуванням того, що вони будуть відповідати вимогам НАТО. Зокрема, це стосується кількості уламків на одиницю площі враження", – пояснили на підприємстві інформаційно-консалтинговій компанії "Діфенс Експрес".

Вітчизняним фахівцям вдалося досягнути показника у понад 1000 уламків при підриві однієї гранати і зараз вони, спільно з науковцями університету "Київська Політехніка" працюють над забезпеченням найбільш ефективного для ураження цілей напряму та форми розльоту уламків при підриві.

До речі, "Спецоборонмаш" розробив устаткування як для виготовлення пластикових корпусів для гранат, так і для їхнього спорядження вибуховою речовиною. Також розроблена технологія вкраплення кулькоподібних металевих уламків у корпус гранати.

Крім цього, на підприємстві сконцентровано увесь необхідний науковий, технологічний та промисловий потенціал для вирішення усіх завдань, що стосується цього напрямку. Таким чином підприємство самостійно може покривати повний цикл виготовлення даних гранат –від проекту до готових виробів.

Потенційне застосування пластикових гранат

Дана пластикова граната розглядається як універсальна. Тобто, вона має бути придатна для виконання завдань як у наступі, так і в обороні. В ході випробувань було встановлено, що граната є ефективною зброєю як у закритих і напівзакритих приміщеннях, так і на відкритій місцевості.

Вони призначені для комбінованого ураження живої сили противника в укриттях різного типу, на відкритій місцевості, а також для виведення з ладу автомобільної техніки.

Щодо використання у військах, то граната бачиться досить затребуваною під час зачистки населених пунктів від терористів, а також в умовах "окопної війни" – під час вилазок до ворожих бліндажів і захоплення ворожих траншей.

Читайте також: Ворог не пройде: Що за димові гранати, шашки та міни використовують ЗСУ.

Перспективи пластикових гранат

Ця розробка є ініціативою підприємства "Спецоборонмаш", тому говорити про її автоматичне взяття на озброєння ЗСУ зарано. Тим більше, що наразі граната навіть не має назви і знаходиться на етапі заводських випробувань.

Однак, після завершення циклу заводських випробувань і отримання необхідних даних щодо можливостей нової гранати, вона буде передана на розгляд Збройних сил України – для формування плану подальших дій.

Після ознайомлення з розробкою в ЗСУ відбудеться або проведення визначальних відомчих випробувань, або написання відповідного тактико-технічного завдання, якому має відповідати нова граната.

Враховуючи те, що ця розробка здійснювалась підприємством з урахуванням потенційних потреб Збройних сил України та експортних замовників, можна розраховувати, що незабаром вона не лише надійде на озброєння української армії та спецслужб, але й займе своє місце ринку міжнародних озброєнь. Тим більше, як уже зазначалося, вона відповідає стандартам НАТО.

До речі, це не перша подібна розробка цього підприємства. Зокрема, в лютому цього року на озброєння ЗСУ були прийняті ручні термобаричні гранати РГТ-27, призначені для комбінованого ураження живої сили противника в укриттях.

Читайте також: В укритті не врятуватися: Що за нові термобаричні гранати РГТ-27 отримали ЗСУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme