Збільшення апарату Міноборони: Для чого Тарану так багато військових чиновників

Кабінет міністрів України з подачі міністра оборони Андрія Тарана збільшив кількість працівників апарату Міноборони на 65 осіб

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Збільшення апарату Міноборони: Для чого…
Фото: Facebook Олександра Турчинова

Відповідну постанову уряд ухвалив вчора, 28 жовтня. Згідно з документом, апарат Міноборони збільшується з 764 до 829 людей.

Як стверджується у пояснювальній записці, постанову було ухвалено з метою розвитку напрямків інформатизації, цифровізації та автоматизації Збройних сил України, а саме:

- здійснення координації завдань у сфері зв'язку та інформатизації;

- організації діяльності за напрямом впровадження та розвитку новітніх інформаційних технологій процесів та цифровізації у сфері оборони;

- координації та контролю над створенням і впровадженням єдиної автоматизованої системи управління Збройними силами України, інформаційної інфраструктури, інформаційно-аналітичних систем різного функціонального призначення, розвитку систем технічного захисту інформації та технічних засобів охорони, програмного та апаратного забезпечення, що розробляються та прийняті на озброєння або надаються ЗСУ в рамках міжнародної технічної допомоги.

Міноборони переконує, що постанова має привести граничну чисельність працівників його апарату у відповідність до кількості посад фахівців з питань реформ у директоратах Міноборони. Дивне формулювання, з огляду на, де-факто, згортання реформ в українській армії протягом останнього року.

Читайте також: Зрив реформи харчування ЗСУ: Низка збігів чи системна зрада.

Розглянемо усі три цілі. У 2014 році була прийнята Концепція інформатизації Міністерства оборони України, яка передбачає створення комплексу взаємопов'язаних організаційних, правових, економічних та науково-технічних заходів, спрямованих на задоволення інформаційних потреб зацікавлених користувачів на основі створення, розвитку і використання системи електронних інформаційних ресурсів, інформаційних систем, мереж та інформаційних технологій в інформаційному середовищі Міністерства оборони України.

Ще раніше, у 2013 році, було створене Головне управління зв'язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних сил України, головним завданням якого є проведення єдиної державної технічної політики в сфері зв’язку та інформатизації, захисту інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах ЗСУ та організації зв'язку.

Якось же ж все це працювало раніше без збільшення штату…

Що стосується цифровізації, то у березні 2019 року уряд США передав Генштабу ЗСУ систему управління військами, що впроваджується завдяки обладнанню та інформаційним технологіям.

Наголошувалось, що це обладнання буде передане Головному командному центру ЗСУ, Центру оперативного реагування на інциденти кібернетичної безпеки та Центру оперативного управління та контролю Об'єднаного оперативного штабу, що сприятиме українській армії у набутті взаємосумісності з НАТО, а також дасть змогу українським підрозділам краще підготуватися до наявних викликів на сході України.

І, нарешті, результати робіт зі створення та взяття на озброєння ЗСУ базових автоматизованих систем управління (АСУ) вперше були оприлюднені Генштабом ЗСУ в листопаді 2019 року спільно з компаніями-розробниками. Зокрема, тоді йшлося про АСУ стратегічного керівництва та оперативного управління "Дзвін", АСУ тактичної ланки сухопутних військ "Простір" і АСУ управління авіацією та ППО "Ореанда".

Автоматизована система управління "Ореанда" була випробувана ще у січні 2019 року і справила на військових хороше враження.

За словами військових, переозброєння на АСУ "Ореанда" дасть можливість автоматизувати рівень прийняття рішень повітряним командуванням і має у два рази збільшити кількість повітряних цілей, що супроводжуються автоматизовано, та у два рази зменшити необхідний час для автоматизованої видачі цілевказівки (з 10 до 5 секунд).

Систему управління військами "Дзвін" вперше було випробувано в лютому 2020 року під час командно-штабних навчань, які пройшли на Чернігівщині.

За словами військових, які брали участь у випробуванні, дана АСУ суттєво розширює можливості з управління підрозділами під час бою та надає командиру новий рівень обізнаності. Вона дає можливість відстежувати як положення, так і характер дій підрозділів, а також дозволяє командирам отримувати дані щодо основних типів боєприпасів, озброєння, стану екіпажу.

Простіше кажучи, автоматизовані системи управління військами суттєво скорочують час підготовки і прийняття рішень командиром і дозволяють здійснювати управління військами в режимі онлайн.

Звісно, всі ці напрацювання є корисними і потребують подальшого розвитку. І якщо для цього треба розширити штат апарату Міноборони – то, мабуть, це виправдано.

Але насторожує те, що збільшення кількості чиновників в оборонному міністерстві відбувається на фоні розмов про скорочення чисельності військовослужбовців у Збройних силах України.

Читайте також: Загроза для еліти ЗСУ: До чого призведе можливе скорочення армії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme