Загострення на фронті: Чому бойовики активізувались поблизу Маріуполя (КАРТА)

Як ми й прогнозували, активна фаза війни повертається на окупований Донбас, нагадуючи про вже призабуті "гарячі точки"
 

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Загострення на фронті: Чому бойовики акт…

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. Після завершення чергового "безстрокового" перемир'я, знову почастішали новини про активні бойові дії у тому чи іншому районі лінії фронту.

 

Останніми днями особливо гаряче було у Приазов'ї, де російські терористи обстрілювали позиції воїнів ООС з усього, чого могли. Зокрема, 11 квітня в 01:50 розпочався обстріл бойовиками Водяного. Протягом години противник застосував автоматичні гранатомети та стрілецьку зброю. Після цього з мінометів калібру 82-мм, станкових протитанкових гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів ворог обстріляв позиції ЗСУ біля населеного пункту Лебединське. Далі, вже о 07:20 ранку російсько-окупаційні війська завдали потужного вогню в бік оборонців Павлополя. Цей бій тривав майже дві з половиною години – ворог вів вогонь з мінометів калібру 82-мм, БМП, протитанкових ракетних комплексів та гранатометів. Після цього російсько-окупаційні війська повторно обстріляли з гранатометів та стрілецької зброї оборонців Водяного.

 

 

Внаслідок цих обстрілів, на щастя, обійшлося без втрат, хоч троє наших захисників зазнали поранень. Звісно, військовослужбовці Збройних сил України відкрили щільний вогонь у відповідь, але зараз не про це. Зараз виникає інше питання: чому керовані Росією бойовики активізувались саме зараз, за тиждень до другого туру президентських виборів?

 

Як бачимо, терористи нарощують обстріли Водяного і, особливо, Павлополя. Що ж такого особливого в цих населених пунктах? Взагалі, ділянка Павлопіль – Широкине традиційно вважається найбільш небезпечною і напруженою на всьому Приазовському напрямку. Тут в порядку речей вважається застосування окупантами не лише мінометів і БМП, але й ствольної артилерії, а також танків.

 

Чому така увага прикута саме до Павлополя? Відповідь на це питання криється у тамтешньому мості через річку Кальміус – єдиному вцілілому на всю округу, через який може переправлятись важка бронетехніка. Захопивши цей міст, терористи фактично отримають коридор для наступу на Маріуполь, не кажучи вже про те, щоб зайти в тил нашим військам.

 

 

Що стосується Водяного, то після того, як у березні 2017-го року наші бійці зайняли великий шмат сірої зони, підійшли майже впритул до контрольованого бойовиками "ДНР" селища Пікузи (екс Комінтернове) і здійснили невдалу спробу штурму висоти "Дєрзкая" (названа на честь однойменного кургану Дєрзкій, на якому вона знаходиться), українська армія в цьому районі лише обороняється.

 

Якщо поглянути на карту, то Водяне і Лебединське знаходяться буквально на шляху від "ДНР" до Маріуполя. Таким чином, обстрілюючи ці населені пункти, російські бойовики тримають у напрузі й найбільше місто українського Приазов'я.

 

Що таке Маріуполь напередодні виборів президента? Це кілька сотень тисяч виборців, які щоночі прислухаються до канонади на східній окраїні міста і рано чи пізно починають хотіти лише одного – щоб все це якомога швидше припинилось. Звісно, що така ситуація в першу чергу зіграє проти чинної влади, яка за 5 років не змогла вирішити цей військовий конфлікт через небажання домовлятись з ворогом на його умовах. І зрозуміло, що виграє від цього той, хто обіцяє домовитись і припинити обстріли на будь-яких умовах.

 

Читайте також: Вибори-2019: Що буде з оборонкою, якщо переможе Зеленський.

 

Очевидно, що Росії такий сценарій розвитку подій на українських виборах вигідний, інакше бойовики "ДНР" не отримали б команди форсувати події в районі найбільшого міста поруч з лінією розмежування.

 

Також все скидається до того, що Росія чекає зміни влади в Україні на більш лояльну до себе, або більш слабку за нинішню, щоб почати новий виток гарячої фази війни. Можливо навіть з новим наступом.

 

І як тут не згадати вчорашні слова секретаря РНБО Олександра Турчинова про те, що Росія готується до масштабної війни в Європі, стартовим плацдармом якої має стати Україна. На приморському напрямку, за словами Турчинова, Путін готує 5 бригад і 1 полк морської піхоти, плюс Чорноморський флот з моря, плюс у Південному військовому окрузі росіяни формують 6 резервних так званих Казацьких дивізій.

 

Якщо це так, то варто очікувати, що з наближенням дня виборів інтенсивність обстрілів навколо Маріуполя лише зростатиме. Також не варто забувати, що "у резерві" в бойовиків є ще демілітаризоване Широкине, яке також можна обстрілювати, а то й спробувати захопити.

 

Характерно те, що на території Широкиного знаходиться стратегічна висота, з якої частково прострілюється Маріуполь. Саме з неї терористи "ДНР" атакували житловий мікрорайон "Східний" 24 січня 2015-го року. Зараз ця висота знаходиться під контролем ЗСУ, але хто знає, чи бойовики не задумали повернути над нею контроль...

 

Як би там не було, а судячи з усього, нас очікує чи не найгарячіший тиждень на фронті за останній рік. Принаймні, все до того йде.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme