Небезпека для України: Навіщо Путін збиває ракети з С-400 в Криму

Все частіше надходять моторошні новини з Криму, стосовно російських військових навчань

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Небезпека для України: Навіщо Путін збив…

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію довкола війни на Донбасі. Росія продовжує використовувати анексований Крим, як плацдарм для того, щоб тримати у напрузі всю акваторію Чорного і Азовського морів і як полігон для випробувань нової зброї.

Буквально вчора прес-служба Чорноморського флоту Росії оприлюднила інформацію, що в Криму в ході проведення російських військових навчань зенітно-ракетні комплекси С-400 "знищили крилаті ракети умовного противника". Зокрема, у ході навчань військовослужбовці відпрацювали завдання з виявлення, супроводу і знищення крилатих ракет умовного противника.

Можна ще згадати, як наприкінці вересня в анексованому Криму військові російського Південного військового округу відпрацювали захист об'єктів від ударів безпілотних літальних апаратів умовного противника, підрозділи берегової оборони у складі 600 окупантів відпрацювали на полігоні під Сімферополем ведення повітряної розвідки і нанесення ракетно-бомбових ударів з повітря за сирійським сценарієм, а екіпажі російських винищувачів Су-30 завдали ракетного удару по авіації умовного противника в небі над полігоном "Опук" (керованими ракетами класу "повітря-повітря").

Ну і не можна не відзначити, що лише у вересні поточного року Путін переправив у окупований Крим більше 50 літаків, в тому числі надзвуковий бомбардувальник Ту-22М3, призначений для знищення авіаносців.

А рік тому ми писали, що росіяни пустили в маси інформацію про те, що ними в окупованому Криму створено повноцінне угруповання військ.

"У Криму створене самодостатнє угруповання військ (сил), що включає в себе військово-морську базу, армійський корпус, авіаційну дивізію та дивізію ППО. Чорноморський флот поповнився шістьма підводними човнами, фрегатами "Адмірал Григорович", "Адмірал Ессен", що мають на озброєнні крилаті ракети "Калібр", трьома дивізіонами берегових ракетних комплексів "Бал" і "Бастіон", – заявив тоді начальник російського Генштабу Валерій Герасимов на колегії Міноборони Росії.

Зрозуміло, що основна мета цього всього брязкання зброєю – аж ніяк не захист від українського нападу. Адже Україна ну точно не збиралась і не збирається повертати Крим військовим шляхом, ООН також не особливо рветься вводити туди озброєних миротворців (власне, це питання навіть не підіймалось ніколи), а нікому іншому, включно з Туреччиною, Крим наразі нецікавий.

Тому цілком логічною видається версія, згідно якої Путін сприймає Крим, як форпост для потенційних наступальних дій, тому й вводить туди все нові й нові війська, зокрема наступального формату. Власне, це стає зрозумілим після аналізу того озброєння, яким наводнюють Крим останніми роками.

Читайте також: База проти НАТО: Що собою представляє угруповання російських військ у Криму.

Але тоді виникає логічне питання: на кого він зібрався нападати? Чи не на Україну, часом? На жаль, багато факторів вказує саме на такий варіант розвитку подій. Зокрема, вже згаданий полк зенітної ракетної системи С-400 "Тріумф", який заступив на бойове чергування в Севастополі в лютому цього року, багато в чому спрямований саме проти України. Спробуємо пояснити, чому.

За найгіршим сценарієм наростаюче протистояння в Азовському морі рано чи пізно може призвести до відкритого військового конфлікту. Зрозуміло, що маючи значну перевагу на морі, Росія може просто почати топити наш і без того небагаточисельний "москітний флот", і все схиляється до того, що гідно відповісти ми їй зможемо лише з берега крилатими ракетами "Нептун", які ось-ось будуть взяті на озброєння в ЗСУ.

Читайте також: Крилатий "Нептун": Чим Україна топитиме російські кораблі в Азовському морі.

За дивним збігом обставин, зенітно-ракетні комплекси С-400 призначені саме для перехоплення і знищення крилатих ракет. Якщо бути зовсім точним, то це зенітно-ракетна система великого і середнього радіусу дії, створена для ураження всіх сучасних і перспективних засобів повітряно-космічного нападу: літаків-розвідників, літаків стратегічної та тактичної авіації, тактичних, оперативно-тактичних балістичних ракет, балістичних ракет середньої дальності, гіперзвукових цілей, встановлювачів перешкод, літаків радіолокаційного дозору і наведення та інших. Кожна ЗРС забезпечує одночасний обстріл до 80 цілей (за наявності 8 ЗРК) з наведенням на них до 160 ракет.

Залишилось додати, що це зенітний ракетний комплекс (ЗРК) нового покоління з зоною ураження радіусом до 400 км. Тобто, росіяни ніби натякають, що їм є що протиставити головному нашому козирю. А надзвуковим бомбардувальником Ту-22М3 ніби дають зрозуміти американцям, що їхнім авіаносцям нема чого робити у Чорному морі і допомагати Україні.

Зрозуміло, що світова спільнота ніколи не пробачить Путіну, якщо він спробує перетворити Україну на другу Сирію. Однак, хто знає – що на думці у хворого на всю голову кремлівського карлика…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme