Війна на Донбасі: Чого очікувати після "виборів" в "ЛНР" та "ДНР"

Чим спровоковане відносне затишшя на Донбасі і що за ним послідує – питання, які зараз багато хто задається. Особливо перед виборами в "ЛНР" та "ДНР"

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Війна на Донбасі: Чого очікувати після "…

Фото – Операція Об'єднаних сил

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі та в "ДНР" і "ЛНР". Протягом останніх тижнів неможливо було не помітити, що активність бойовиків на лінії розмежування пішла дещо на спад. Це відображається як в кількості ворожих обстрілів, так і в їх географії.

Звісно, російсько-терористичні війська псевдореспублік "ДНР" та "ЛНР" час від часу продовжують обстріли українських позицій, подекуди навіть з важких мінометів і БМП, але все одно – помітно менше, аніж зазвичай. Чому так відбувається, ми й спробуємо розібратися.

Вірити в те, що у викормлених Москвою терористів Донбасу раптом прокинулося почуття гуманізму не доводиться. Швидше за все, тут має місце інший фактор.

Все вказує на те, що в обох псевдореспубліках всю увагу приділяють так званим "виборам". Точніше, керівники цих псевдореспублік зараз найбільше стурбовані своїм "переобранням", тому подіям на фронті приділяють менше уваги, аніж зазвичай. Але, як показує досвід попередніх років, це "затишшя перед виборами" скінчиться одразу ж після того, як "новообрані" ватажки бандформувань "ЛНР" і "ДНР" закінчать святкувати свої "інавгурації".

Дуже наглядно це спостерігалося рік тому, в листопаді 2017-го року, під час перевороту в "ЛНР", внаслідок якого до влади прийшов нинішній ватажок цього бандформування Леонід Пасічник.

Луганщина 25 листопада 2018 року, за кілька днів до оголошення Пасічника ватажком "ЛНР"

Тоді також поки всі "республіканські" ресурси були зосереджені на внутрішніх проблемах, на фронті панувало тимчасове затишшя. Однак, вже через кілька днів після зміни влади в окупованому Луганську, терористи "ЛНР" з подвоєним завзяттям кинулись обстрілювати українські позиції вздовж усієї лінії розмежування.

Луганщина 27 листопада 2018 року, в перший день після оголошення Пасічника ватажком "ЛНР"

Читайте також: Загострення в АТО: Для чого Пасічник випалює Луганщину.

Крім цього, прийшовши до влади, Пасічник вирішив застосувати "стару добру" тактику мобілізації довкола себе населення "ЛНР" шляхом залякування "страшними украми". Тактика ця стара, як "русскій мір" і полягає у розвертанні гармат на лінії розмежування на 180 градусів і обстрілах власних міст і сіл, з подальшим обвинуваченням у цьому української армії.

Не виключено, що й цього разу буде щось подібне. Принаймні, відповідний інформаційний фон терористи вже підготували, звинувативши українську владу в підготовці терактів у день так званих "виборів". Тобто, тепер вони можуть щось демонстративно підірвати і "повісити" це на українські спецслужби зі словами: "А ми попереджали!".

До речі, в цьому (а страх реальних спецоперацій українських спецслужб присутній в терористичних колах Донбасу завжди) й криється одна з причин затишшя на фронті. Адже процес організації "виборів", навіть таких бутафорних, як в "ЛНР" та "ДНР" потребує значних ресурсів, у тому числі для забезпечення безпеки. А ресурси ці не безмежні, тому доводиться навіть знімати бойовиків з передової. Звісно, тимчасово – до "виборів", які заплановано на 11 листопада.

А те, що після цих "виборів" щось розпочнеться – можна не сумніватись. Путін чітко дав це зрозуміти, демонстративно заявивши про визнання "виборів". Це визнання обіцяє дорого йому обійтися вже в недалекому майбутньому, однак, судячи з усього, у нього є певний план і він його дотримується. На жаль, дуже багато факторів вказують на те, що відновлення повномасштабної війни з Україною цілком може бути частиною цього плану. Принаймні, Путін сам заганяє себе і своїх викормишів з "ЛНР" та "ДНР" в такий кут, вихід з якого можливий або через повну капітуляцію, або через військове загострення.

Читайте також: Маневр Путіна: Чому Росія визнає "вибори" в "Л-ДНР".

По суті, цілком можливий повтор сценарію 2014-го року, коли псевдовибори в "ЛНР" та "ДНР", організовані Кремлем, призвели до зриву Мінських переговорів, невиконання Мінську-1 і серйозної дестабілізації на Донбасі, яка призвела до тисяч жертв як серед військових, так і серед цивільних, а завершилась Дебальцевим, Мінськом-2 і втратою частини підконтрольних Києву територій.

Тому, як би кому не подобалось існуюче "затишшя", а треба змиритися з думкою про те, що незабаром відновиться "гаряча фаза" війни на Донбасі. І всім треба бути до цього готовими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme