ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ЄС наказав Росії припинити "підгодовувати" бойовиків на Донбасі

Євросоюз глибоко занепокоєний присутністю російського військового обладнання та особового складу в районах, які контролюють підтримувані Росією бойовики на Донбасі

Depo.Війна
13 листопада 2018 05:47
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві, виголошеній делегацією ЄС під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні 12 листопада, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми знову закликаємо Росію негайно припинити підживлювання конфлікту шляхом надання фінансової та військової допомоги збройним формуванням, і ми глибоко занепокоєні інформацією про присутність російського військового обладнання та особового складу у районах, які контролюють підтримувані Росією збройні формування", - йдеться у заяві.

Наголошується, що тривалість економічних санкцій ЄС проти Росії пов'язана з повним виконанням Мінських домовленостей.

Під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ, присвяченому фейковим "виборам" на окупованій частині Донбасу 11 листопада, делегація ЄС наголосила, що Євросоюз рішуче засуджує їх.

"Так звані "вибори" є ще одним кричущим порушенням міжнародного права та українського законодавства, Мінських угод, і ми вважаємо їх ніякими та такими, що не мають жодної юридичної сили", - наголошується у заяві.

Делегація ЄС нагадала, що Мінськими домовленостями передбачається проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей в рамках українського законодавства та після встановлення належних безпекових умов, відповідно до стандартів ОБСЄ та під моніторингом БДІПЛ.

Нагадаємо, США засудили фіктивні "вибори" на контрольованій Росією території Донбасу, назвавши їх "фарсом" та порушенням територіальної цілісності та суверенітету України.

В ООН також засудили "вибори" в "Л-ДНР", які порушують Мінські домовленості й конституцію України.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна