Ясинуватська розв'язка. Коли поновляться бої під Донецьком (КАРТА)

Відносне затишшя після тривалих боїв під Авдіївкою, яке триває вже кілька днів, може бути тимчасовим. Оскільки, бойовики втратили ряд позицій, а ЗСУ потрібна Ясинуватська розв'язка 

Ясинуватська розв'язка. Коли поновл…

Пік запеклих боїв під Авдіївкою, які активно розпочалися з 29-го січня, і вилилися у відбиті позиції сепаратистів, наразі завершився. Бойовики продовжують використовувати міномети і стрілецьку зброю, обстрілюють зокрема і стару частину Авдіївки. ЗСУ відповідають. Але просування вперед з нашої сторони, а також спроби посунути ЗСУ зі сторони терористів із ближнім боєм припинилися. Саме місто зі світлом, теплом, водою і газом. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Все сьогодні виглядає своєрідним перепочинком перед відновленням бойових дій. Причому, як ЗСУ так і терористи мають свої мотиви для цього.

Якщо оцінювати результати останніх боїв, то варто відзначити, що наша армія із втратами (за тиждень 10 загиблих, 66 поранених), але змогла відбити опорники терористів "Алмаз-1" та "Алмаз-2", просунутися у дачі, а також взяти під вогневий контроль Донецьку фільтрувальну станцію і шматок рокадної траси E50 (Донецьк - Горлывка). Бойовики кілька разів йшли в наступ, але також зазнавали втрат - за інформацією з Донецька, лікарні були забиті пораненими, а морги - вбитими бойовиками. Більшість із убитих не відразу навіть забирали з поля бою. Хоча самі бойовики вперто продовжують розповідати, що опорники їм вдалося повернути. Але за даними куратора "Інформаційного спротиву", нардепа Дмитра Тимчука, в середовищі терористів "11-го омсп" поширюється інформація про рішення командування "1-го АК ДНР" щодо проведення наступальної операції по поверненню в найкоротші терміни втрачених на Авдіївському напрямку позицій "Алмаз-1" і "Алмаз- 2".

"Велика частина бойовиків ставиться до можливості проведення такої успішної наступальної операції скептично, вважаючи, що подібна інформація доводиться до особового складу виключно для підняття рівня морально-психологічного стану (різке погіршення "бойового духу" бойовиків викликано значними втратами, яких зазнав "11 полк" в період останньої ескалації бойових дій)", - йдеться в повідомленні.

Проте, терористам вдалося втримати Ясинуватський блок-пост, який має дійсно ключове значення як для нас, так і для них. Втім, траса Донецьк-Горлівка сьогодні перебуває майже повністю під вогневим контролем ЗСУ. Так само, як і ДФС - опорник ЗСУ стоїть на дорозі поруч із нею.

Зрозуміло, що бойовики можуть спробувати повернути втрачені позиції. Вже сьогодні, за повідомленнями все того ж "Інформаційного спротиву", з Росії в Донецьку область прибуло 10 вагонів з боєприпасами до стрілецького озброєння, 120-мм мінометів, 122-мм і 152-мм артилерійських знарядь. П'ять з них були розвантажені на станції Амвросіївка і, в подальшому, вантажним автотранспортом спрямовані в райони Ясинуватої і Макіївки. А на ряді ділянок з'явилися російські кадрові військові в складі цілих підрозділів рівня взвод-рота. Ці підрозділи діють разом з бойовиками. Цій інформації можна вірити, а можна і не вірити. Проте не варто забувати, що у нас зараз після чергової тримісячної зміни прийшов час ротацій, причому по всій лінії зіткнення. Це стосується і 72-ї бригади, яка воює під Авдіївкою. І під шумок ротації бойовики, цілком можливо, спробують піти вперед.

Проте, є мотиви для наступу і в ЗСУ - Ясинуватська розв'язка. Якщо зайняти блок-пост бойовиків і закріпитися на ньому, то це стане плацдармом для відрізання Каштанового, Ясинуватої від Донецька, а також для можливого наступу на околиці міста.

ЗСУ так само можуть використати низький бойовий дух у лавах терористів, який панує у зв'язку із втратами, поразками, і спробувати зайняти розв'язку. Щоправда, на даному етапі проміжна мета - взяття під вогневий контроль стратегічної траси Донецьк - Горлівка, а також ДФС була вже досягнута ЗСУ.

Тим часом командування "1-го АК ДНР" намагається обладнати опорники на ділянці траси E50 між Вуглегірськом - Пантелеймонівкою і Червоним Партизаном в зв'язку з боями в районі Авдіївки та Ясинуватської розв'язки. На цій ділянці окупанти споруджують лінії опорних пунктів і вузлів оборони. Очевидно, що у рядах терористів готуються до просування наших сил.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook