Як в "ЛНР" пробили чергове дно соціального пекла

Багато було сказано і переказано про жахливий рівень життя та соціальне пекло на окупованому Донбасі, але, як виявилося, немає меж "досконалості"

Як в "ЛНР" пробили чергове дно соціально…

Здавалося б, після звісток про те, що на окупованому Донбасі жителі вбивають один одного за їжу, гірше бути вже не може і дна досягнуто. Однак, як виявилось, так звані "республіки" "ДНР" і "ЛНР" мають подвійне, якщо не потрійне дно. Причому, якщо раніше гостро стояла проблема забезпечення продуктами харчування і вугіллям на опалювальний сезон, то зараз "знизу постукала" вже медицина.

Наприклад, бойовик та блогер Стас Шустров, позивний "Інженер", який свого часу воював артилеристом в "армії ЛНР", описує ситуацію в соціальній сфері "республіки" просто жахливою.

За словами Шустрова, в лікарнях катастрофічно не вистачає ліків, через що відкладаються навіть операції, які не можуть бути відкладеними за життєвими показниками. Причому, страждає від цього не лише місцеве населення і безродна шпана з усього колишнього СРСР, яка гордо кличе себе "ополченням", але й кадрові російські військові, які з тих чи інших причин потрапляють до шпиталів.

Що характерно, ще рік-два тому в цьому плані все було досить задовільно – поранених лікували, причому безкоштовно.

Як в "ЛНР" пробили чергове дно - соціальне - фото 1

Зараз же родичам хворих лікарі видають списки медикаментів та розхідних матеріалів з необхідною вартістю на багато тисяч рублів. Якщо ті починають виявляти обурення, то чують відповідь, на зразок: "Добре, будемо лікувати тим, що є". В такому випадку лікують аспірином, бо нічого кращого в потрібній кількості немає взагалі.

При цьому виперли половину так званого "міністерства охорони здоров'я ЛНР" Відомо лише, що сталося це після того, як попрацювало кілька комісій з Москви – шукали гроші.

В інтернатах немає нічого крім круп, макаронів і картоплі. Всі фонди або вичерпані, або розграбовані, або розраховують злиняти під шумок. Завідувачі та директори в один голос просять підкинути рибу-м'ясо-молочні продукти-фрукти. Щоб хоч якось вирішити проблему, влада зобов'язала податківців, прикордонників та інші подібні структури надавати допомогу, але такі заходи не здатні вирішити проблему повністю.

І це все відбувається на фоні того, що гуманітарні конвої з Росії на територію республіки банально не пускають, обклавши їх всілякими "законодавчими" обмеженнями.

Паралельно з цим на кожному кроці відкриваються факти дерибану коштів. Так на будівництві моста по вул. Радянська в Луганську загубили гроші на 6 кілометрів дороги, які зберігалися готівкою незрозуміло де. Причому "загубили" – це офіційна версія.

Як в "ЛНР" пробили чергове дно - соціальне - фото 2

При цьому всьому зарплати бюджетникам (середній розмір цих зарплат становить 3-6 тис. в місяць) стали регулярно затримувати вже третій місяць – в кращому випадку виплачують по 50% і далі годують обіцянками. При цьому в адміністрації "ЛНР" зарплати виплачують регулярно і в повному обсязі.

За словами місцевих, "республікою" шириться відчуття, що або їх доблесне керівництво прокралося, або почалися реальні проблеми з фінансуванням (тобто, Росія припинила підкидати грошенят).

Що стосується керівництва "республіки", то воно продовжує жити своїм життям і обіцяє "народу", що після Нового року все налагодиться. Однак, якими чином це станеться і звідки візьмуться гроші в краї, де практично відсутнє сільське господарство і майже вся промисловість буквально лежить – не повідомляє.

І що характерно, місцеві царьки та наближені до них прихвостні моторошно бояться розголосу того, що відбувається. У тому числі бояться, щоб розголос не пішов на Росію, що дозволяє припустити все ж таки розкрадання "республіканських" коштів, після якого тепер всі в очікуванні чергового траншу з РФ.

Так, джерела в "ЛНР" повідомляють, що представників всіх соціальних установ нещодавно по одному викликали до місцевого "білого дому" і попередили, що б нікому – ані журналістам, ані волонтерам – взагалі нікому і ні під яким приводом не говорили про те, що не вистачає ліків, продуктів, одягу і багатьох інших найнеобхідніших речей. Що б не складалося ніяких "списків необхідного", і щоб міцно завчили мантру: "у нас все є".

При цьому, за словами очевидців, в "ДНР" ситуація хоч і не набагато, але краща – там навіть число секс-шопів зростає. Але місцеві це пов'язують виключно з тим, що Донеччина – традиційно більш багатий та успішний регіон у всіх сферах життєдіяльності.

Як в "ЛНР" пробили чергове дно - соціальне - фото 3

Що ж очікує самопроголошені фейкові "республіки" у найближчому майбутньому, принаймні "ЛНР"? Судячи з усього – нічого хорошого. Металобрухту на території краю стає все менше, працюючих заводів і шахт – також. В такій ситуації чи не єдиним джерелом надходжень фінансів у казну є транші з боку Росії. Однак, Путін останнім часом помітно охолов до Донбасу, зосередившись на Сирії. Та й чи є сенс йому наводнювати "Л-ДНР" грошима, знаючи наперед, що вони будуть розкрадені?

Менше з тим, керівництво "ЛНР" щиро вірить, що з початком нового фінансового року справи у "республіці" покращаться. А як воно буде насправді – скоро самі побачимо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"