ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Земля і повітря: Яка нова українська зброя підкорює світ

Цими днями паралельно проходять дві великих виставки військової техніки та озброєння – у Києві та Вашингтоні. На обох українська зброя перебуває у центрі уваги

Depo.Війна
11 жовтня 2017 09:00
ФОТО: depo.ua

Цього понеділка в американському Вашингтоні стартувала престижна міжнародна виставка військової техніки та озброєння AUSA (Association of the United States Army), яка триватиме до середи включно (9-11 жовтня). Цього разу у виставці беруть участь близько 600 компаній з усього світу і, що найголовніше, дебютує на ній Україна.

Вітчизняну техніку та озброєння в США офіційно представляє Державний концерн "Укроборонпром", який представив кількадесят видів інноваційних розробок українського військового виробництва, у тому числі – броньованої техніки, стрілецької зброї, авіації, ракетних систем та інших новинок.

Основною метою участі у цій виставці було задекларовано максимальну кооперацію з американськими компаніями. Простіше кажучи: продемонструвати можливості нашої оборонної промисловості й запросити до спільної роботи американців. В першу чергу для того, щоб остаточно розірвати виробничу залежність від Росії.

Варто відзначити, що успішні приклади спільних американо-українських проектів уже існують. Згадати хоча б спільне виробництво карабіна M4 (WAC-47), який може використовувати боєприпаси як стандартів НАТО, так і колишнього радянського зразка.

На українському стенді виставляються повномасштабні зразки наступної броньованої техніки. Головний акцент робився на тому, що уся техніка пройшла реальні випробування в бойових умовах.

Безпілотний бойовий транспортний засіб "Фантом-2"

Його презентація відбулась у понеділок, 9 жовтня, і стала світовою прем'єрою даного бойового робота.

"Фантом-2" – це багатофункціональний роботизований технічний комплекс, головна мета якого – виконання бойових завдань, зокрема розвідки, а також підвезення боєприпасів і вивезення поранених.

Наземний безпілотник "Фантом-2" має колісну формулу 8х8 та може бути оснащений гусеницями. Запас ходу нового Фантому сягає до 130 км, він розвиває швидкість майже до 60 км/год, а потужність гібридного двигуна сягає 80 кВт. Керування здійснюється за захищеним радіоканалом, дальність якого сягає 20 км, або через волоконний кабель довжиною 5 км. Машина оснащена спареним 23мм автоматичним кулеметом, системою залпового вогню некерованими ракетами РС-80 та двома пусковими установками для керованих протитанкових ракет.

Детальніше про нього можна прочитати у матеріалі: На що здатний вітчизняний бойовий робот "Фантом-2".

Бронетранспортер БТР-4Е

БТР-4Е – це повнопривідний восьмиколісний бронетранспортер, призначений для транспортування бійців механізованих підрозділів та вогневої підтримки в бою.

Це повністю українська розробка, яку вже кілька років як активно використовують у боях армії України та Іраку.

Детальніше про нього можна прочитати у матеріалі: Зброя Укропів: "Буцефал", якого бояться бойовики.

Танк БМ "Оплот"

БМ "Оплот" – це сучасний український основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування і є найкращим на сьогодні українським танком.

Основний бойовий танк "Оплот"є бойовою гусеничною машиною, яка має високу вогневу міць, надійний захист і високу рухливість. Танк призначений для ураження вогнем усіх видів наземних (надводних) і низколетючих на малих швидкостях повітряних цілей в умовах вогневої протидії супротивника.

Детальніше про нього можна прочитати у матеріалі: Чому китайські танки "VT4" витіснять українські "Оплоти" зі світового ринку.

Броньовики КрАЗ "Шрек" і КрАЗ "Фіона"

Це великі бронеавтомобілі, які виготовляє завод АвтоКрАЗ за ліцензією канадської компанії Streit Group.

"Шрек" – це потужний чотириколісний бронеавтомобіль, який виготовляється у трьох комплектаціях:

1. Стандартна, призначена для оперативної доставки особового складу військових підрозділів і їх вогневої підтримки.

2. Автомобіль швидкої допомоги з протимінним захистом, призначений для надання першої медичної допомоги постраждалим, а також для їх транспортування.

3. Автомобіль для розміновування, призначений для роботи на вибухонебезпечних ділянках (оснащений краном-маніпулятором зі спеціальним обладнанням і дистанційним управлінням із кабіни).

"Фіону" можна назвати модернізованим варіантом "Шрека" – зовні їх розрізняє тільки за кількістю коліс – у "Фіони" їх 6. Однак, це досить хибне твердження, тому що всередині бронеавтомобілі суттєво різні.

У "Фіони" товстіша порівняно зі "Шреком" "шкіра" – бронезахист, для чого і знадобилася додаткова пара коліс.

Детальніше про них можна прочитати у матеріалі: Зброя Укропів: Як "Шрек" і "Феона" служитимуть Україні.

Окрім цього, на AUSA представлені: вже згаданий українсько-американський автоматичний карабін M4 (WAC-47), новий танковий двигун 6TD-2, макети літаків Ан-132 та Ан-158, а також інші українські розробки.

Отож, можна зробити висновок, що українська військова промисловість все ж таки інтегрується в західний світ. І для України це важливо не лише з точки зору нових ринків збуту військової продукції, а й з точки зору російського імпортозаміщення при її виготовленні.

* * *

А паралельно з американською виставкою, в Києві у МВЦ з 10 по 13 вересня проходить ХIV Міжнародна спеціалізована виставка "Зброя та Безпека-2017", на якій презентуються зразки сучасного озброєння та військової техніки українських та іноземних виробників, зокрема із Європи, Азії та Америки.

Очікується, що на виставці "Зброя та безпека" відбудуться прем'єрна демонстрація багатьох видів озброєння. Зокрема:

Бойова машина "Страж"

"Страж" є результатом спільної роботи Житомирського та Київського бронетанкових заводів, разом з ДАХК "Артем", що входять до складу ДК "Укроборонпром".

Ця новітня розробка призначена для вогневої підтримки танків на полі бою, забезпечення їхнього захисту та знищення як повітряних, так і наземних цілей – від розрахунків протитанкових ракетних комплексів, до ворожої бронетехніки та вертольотів.

Бойова машина створена на базі танку Т-64 та оснащений бойовим модулем "Дуплет". Бойову потужність "Стражу" забезпечує дві автоматичні гармати ЗТМ-2, спарені з кулеметами, автоматичний гранатомет та високоточний ракетний комплекс "Бар'єр". За наведення зброї відповідає повністю комп'ютеризована система управління вогнем, тепловізор, лазерний далекомір і лазерний канал наведення ракет.

"Страж" – це 33-тонна бойова машина, оснащена 700-сильним двигуном, який забезпечує максимальну швидкість руху у 62 км/год.

Бронетранспортер БТР-4МВ1

Це нова машина, створена з урахуванням зауважень, які виникли у військових під час експлуатації БТР-4 в зоні АТО.

Візуально конструкція бронемашини зазнала змін порівняно з базовою модифікацією: нова форма корпусу в носовій частині; відсутнє бронескло і бічні двері; посадка водія і командира здійснюється через окремі люки; в кормовій частині встановлена апарель.

Ще на цій машині проведено ряд конструкційних змін. Зокрема, у бронетранспортера інший кут нахилу бронелистів у кормовій частині, встановлений додатковий бронезахист, також у представленій версії встановлений передній поплавок як для БТР-4М.

Як і в базовому варіанту бронезахист забезпечує балістичний захист третього рівня за стандартом STANAG 4569. Броня корпусу витримує влучання кулі 7,62×54 мм на дальності 30 метрів, а в лобовій проекції захист відповідає рівню "3+" і витримує влучання кулі 12,7×99 мм на дальності 30 метрів. Бронеавтомобіль оснащується бойовим модулем БМ-7 "Парус". Автомобіль комплектується двигуном Deutz BF6M1015CP потужністю 450 к.с. Запас ходу – 670 км.

Також на "Зброї та безпеці-2017" буде вперше публічно продемонстровано все той же українсько-американський автоматичний карабін M4 (WAC-47), який виготовляється за ліцензією від уряду США та є результатом реалізації міжнародного проекту.

Загалом, "Укроборонпром" на виставці "Зброя та безпека" планує показати більше 150 зразків озброєння та військової техніки, деякі з них – вперше в Україні.

Читайте також: Майбутнє української зброї – як воно є.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна