Воєнний стан: Що змінилося у війні на Донбасі

Такі речі, як воєнний стан, не можуть не впливати на головну подію в країні – війну на Донбасі

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Воєнний стан: Що змінилося у війні на До…

Фото – ООС

Від початку тижня вся країна обговорює введення воєнного стану у 10 областях, відсунувши на другий план все інше, включно з війною на Донбасі. А між тим, саме на Донбасі вже 5-й рік поспіль рашисти мало не щодня обстрілюють позиції українських військових, постійно провокуючи їх на радикальні дії у відповідь і загрожуючи повномасштабною агресією.

Тому Depo.ua вирішив проаналізувати, як воєнний стан вже вплинув на ситуацію вздовж лінії розмежування і як може вплинути в подальшому.

Варто відзначити, що відреагували терористи на введення воєнного стану досить агресивно, особливо на стику Донецької та Луганської областей – в ніч на 27 листопада бойовики впродовж шести годин поливали вогнем українські позиції під Новолуганським на Світлодарській дузі.

Щоправда, після цього бойовики різко вгамувались і наступних дві доби звели обстріли до мінімуму. За цілу добу 27 листопада позиції Об'єднаних сил були обстріляні лише 5 раз (Кримське, Новгородське, Мар'їнка, Водяне та Лебединське), а 28 листопада ще менше – лише 4 рази (Хутір Вільний, Шуми, Новгородське і Піски).

Що стосується озброєнь, то переважно обстріли велись з великокаліберних кулеметів і мінометів калібру 82-мм. Бронетехніка, реактивна та ствольна артилерія у ці дні не застосовувалась.

Тобто, все виглядає так, що Путіна вся ця історія з українськими кораблями у Керченській протоці, воєнним станом в Україні і загрозою нових санкцій застигла зненацька, тому він взяв паузу для того, щоб обдумати подальшу стратегію своєї поведінки, у тому числі й на Донбасі.

Разом з тим, багато хто вважає, що все це – затишшя перед бурею, адже від розвідки надходить інформація, що Росія активно стягує до кордону з Україною свої війська і вже сконцентрувала там понад 80 тисяч своїх військовослужбовців.

Повідомляється про батальйонно-тактичні групи, танкові з'єднання, ударну авіацію, підрозділи ракетної артилерії, десантно-штурмові батальйони, спецпідрозділи ГРУ та МВС РФ, польові шпиталі тощо.

Також повідомляється, що в напрямку окупованої Керчі зафіксували переміщення ракетних комплексів "Бал", а до кінця поточного року на бойове чергування в окупованому Криму заступить дивізіон зенітно-ракетної системи С-400 "Тріумф".

Дехто з високопосадовців навіть вже поспішив нагнати страху. Зокрема, радник глави МВС Зорян Шкіряк заявив, що зараз можливість наземного вторгнення Росії і чергового акту прямої агресії проти України залишається достатньо високою.

Можливо пан Шкіряк і правий, але дозволимо собі нагадати, що ще влітку цього року Росія під прикриттям найбільших за останні 37 років військово-стратегічних навчань "Схід-2018" перекинула до кордонів з Україною кількасот танків з Бурятії.

Читайте також: Підсилення Т-62: Навіщо Росія перекидає танковий металобрухт на Донбас.

Крім цього, рівно рік тому ми писали, що в окупованому Криму Росія створила самодостатнє угруповання військ, яке включає в себе військово-морську базу, армійський корпус, авіаційну дивізію та дивізію ППО. Тобто, ще рік тому Чорноморський флот РФ поповнився шістьма підводними човнами, двома фрегатами, що мають на озброєнні крилаті ракети "Калібр", а також трьома дивізіонами берегових ракетних комплексів "Бал" і "Бастіон, плюс зенітною ракетною системою С-400 "Тріумф".

Читайте також: База проти НАТО: Що собою представляє угруповання російських військ у Криму.

Більше того, інформація про стягнення Росією військ до кордонів з Україною з тою чи іншою періодичністю лунає починаючи з лютого 2014-го року. І в будь-який момент з того часу Росія могла і досі може вдатися до відкритого збройного вторгнення, або, простіше кажучи, напасти на Україну. І весь час ті чи інші посадовці панічно заявляють, що "саме зараз ризик російської агресії великий, як ніколи".

Водночас, військові дотримуються іншої лінії поведінки. Зокрема, щоб уникнути паніки, до жителів Донецької та Луганської областей звернувся командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він зазначив, що воєнний стан фактично не вплине на життя цивільного населення, адже Донецька і Луганська області майже в такому режимі живуть останні кілька років. За його словами, більшість заходів, які будуть реалізовані в рамках воєнного стану, стосуються військових частин Збройних сил України та інших складових сектору безпеки і оборони, які включені до складу Об'єднаних сил. Також залишається без змін порядок перетину блокпостів.

Простіше кажучи, для прифронтової зони введення воєнного стану нічого кардинально не змінить.

Крім цього Наєв переконує, що ситуація в зоні проведення ООС перебуває під контролем українських військ і вони готові дати відсіч ворогу, якщо той надумає вдатись до більш агресивних дій. А з іншого боку, було б дивно, якби він переконував у чомусь зворотньому.

Як би там не було, а країна справді вже 5-й рік живе у стані, що Росія "от-от нападе". Тому паніку зайвий раз розводити з цього приводу не варто, але й бути готовими до такого розвитку подій також не завадить.

Ну а поки нас лякають нападом Росії, в "ДНР" і "ЛНР" ватажки лякають жителів нападом України. Отак і живемо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme