Воєнний стан: Україна обмежила в'їзд на свою територію росіянам-чоловікам (ОНОВЛЕНО)

В умовах воєнного стану Україна ввела обмеження щодо в'їзду на свою територію російським чоловікам віком від 16 до 60 років, окрім гуманітарних випадків

Про це повідомив президент Петро Порошенко під час наради щодо посилення обороноздатності країни, передає Depo.ua.

Так, голова Державної прикордонної служби (ДПС) України генерал-лейтенант Петро Цигикал доповів присутнім на нараді про обмеження в'їзду до України громадян Росії чоловічої статі віком від 16 до 60 років, окрім гуманітарних випадків, які будуть чітко виписані в інструкції.

"Обмежено в'їзд іноземців – перш за все, громадян Росії. Здійснюється непропуск громадян Росії віком від 16 до 60 років, осіб чоловічої статі… У разі виникнення обстановки гуманітарного характеру пропуск громадян Росії… які їдуть, наприклад, на похорон, чи з якоюсь іншою гуманітарною метою… ми пропускаємо", – додав голова прикордонної служби.

"Що стосується громадян України – жодних обмежень не існує", – уточнив Цигикал.

Порошенко також наголосив, що Україна ввела обмеження щодо в'їзду громадян Росії задля того, щоб Росія "не формувала в Україні загони "приватних" армій, які насправді є представниками Збройних Сил Росії. Щоб не дати росіянам здійснити в Україні ті операції, які вони планували ще у 2014 році".

Окрім цього президент запропонував посилити вимоги до реєстрації, особливо в областях, в яких введено воєнний стан, щодо громадян Росії, і попросив внести відповідні пропозиції впродовж 24 годин на затвердження.

Дещо пізніше речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в коментарі телеканалу "112 Україна" пояснив, що "згідно із законодавством про правовий режим воєнного стану діє особливий режим в'їзду-виїзду. Під час перетину кордону іноземцями та особами без громадянства, у тому числі, й громадянами Росії, прикордонники здійснюють посилене інтерв'ювання".

"Також виокремлюються групи ризиків, які можуть бути причетні до дестабілізаційних заходів на території України. Для цього ми перевіряємо їхні попередні поїздки в Україну, чи не порушували вони українське законодавство, чи не відвідували до цього тимчасово окуповані території України", – зазначив він.

Демченко уточнив, що прикордонники тісно співпрацюють із усіма правоохоронними органами, і перевіряють таких осіб через усі наявні бази даних.

"У разі правових підстав, а також не підтвердження мети поїздки іноземця в Україну, таким особам відмовляється у праві в'їзду в Україну... Звісно, певним виключенням є ті особи, які мають дипломатичний статус в Україні, або ж є обслуговуючим персоналом транспортних засобів. Окрім того, ті, які мають документи на підтвердження постійного або тимчасового проживання на території України. І ті, які їдуть із поїздками гуманітарного характеру – це, можливо, смерть або хвороба близьких родичів", – підкреслив він

Речник ДПСУ наголосив, що йдеться про "категорію ризику, до якої може бути більш пильна увага, аби вони не створювали осередки, які можуть нести в майбутньому дестабілізаційні заходи на підрив інтересів України" і пояснив, що чоловіки від 16 до 60 років потрапляють у "категорію ризику", тому їх інтерв'ювання є додатковим засобом контролю.

"У кожному окремому випадку може схвалюватися окреме виключне рішення", – заявив Демченко.

На запитання, чи зможуть потрапити в Україну бізнесмени, які мають комерційну мету, чи їдуть на економічну конференцію і підтвердять мету поїздки документом, Демченко відповів: "Це відбуватиметься (рішення буде схвалюватися – ред.) у момент перетину кордону та здійснення заходів прикордонного контролю, під час якого він має довести мету та ціль своєї поїздки в Україну".

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Війна