Воєнний стан не означає негайну мобілізацію, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко пояснив, чого очікувати від воєнного стану в Україні

Про це повідомляє Depo.ua.

"Хочу наголосити, що запровадження воєнного стану ніяким чином не означає, що Україна буде проводити будь-які наступальні дії. Україна буде поводитись виключно щодо оборони своєї території, захисту і безпеки своїх громадян. Також це не означає зміну положення на лінії зіткнення в окремих районах Донецької і Луганської областей та на інших ділянках. Але ми маємо бути напоготові для того, щоб не допусти сценарію, який Російська Федерація практикувала в інших державах", – заявив президент.

"Окремо хочу сказати, що вже зараз ми отримали сотні дзвінків від учасників АТО, які зараз знаходяться в резерві, щодо того, що вони вже пакують рюкзаки і готові виступати на оборону держави", – повідомив Порошенко.

"Рішення про запровадження воєнного стану не передбачає негайної мобілізації, але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги," – наголосив президент України.

Нагадаємо, 25 листопада російські кораблі протаранили український буксир, після чого обстріляли українські кораблі і захопили їх у полон.

26 листопада Петро Порошенко оголосив про рішення запропонувати Верховній Раді України запровадити воєнний стан.

Довідка. Пункт 1 Статті 19 Закону України Про правовий режим воєнного стану свідчить, що в умовах воєнного стану забороняються: зміна Конституції України; зміна Конституції Автономної Республіки Крим; проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування; проведення всеукраїнських та місцевих референдумів; проведення страйків, масових зібрань та акцій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна