ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вогонь на ураження: Що стоїть за знищеними позиціями бойовиків "Л-ДНР" (КАРТА)

Тижня не проходить, щоб ЗСУ не знищили 1-2 ворожих позиції чи опорних пункти

Depo.Війна
9 жовтня 2018 09:00
ФОТО: depo.ua

Фото – Операція Об'єднаних сил

Останнім часом все частіше надходять повідомлення про те, як сили ООС знищують позиції бойовиків. Причому, щоразу такі дії української армії є вимушеними – бійці ЗСУ вдаються до таких кроків лише у випадках, коли іншого способу убезпечити себе від ворожих обстрілів немає.

Так, орієнтовно 7 жовтня українські бійці підривали укріплення російських найманців біля Авдіївки. Причому, зробили це за допомогою бойового дрону.

Приблизно в ті ж самі дні було знищено ще одну позицію бойовиків і також в районі Світлодарської дуги у Донецькій області.

Раніше, 3 жовтня у Донецькій області на Світлодарській дузі ЗСУ знищили два укріплення бойовиків разом із кулеметниками, які довго "грали на нервах" у наших бійців. Як розповідають самі бійці, на одній з висот знаходилися два добре укріплених доти окупантів і кулеметний розрахунок яких дуже багато неприємностей доставляв одній з бригад ЗСУ.

Тому було прийняте рішення позбутися джерела загрози шляхом його ліквідації і в ніч з 3-го на 4-те жовтня кількома влучними пострілами з повітря обидва доти знищені, разом з усім, що в них було.

Ще раніше, 24 вересня, мінометним вогнем була знищена позиція терористів в районі окупованої Горлівки в Донецькій області. Ця позиція давно була відомою під назвою "Прищ". За останній рік її тричі знищували бійці ЗСУ, однак у попередні рази бойовики раз за разом її відновлювали і продовжували обстрілювати українські позиції.

18 вересня українські військові завдали повітряного удару по складу паливно-мастильних матеріалів бойовиків в промзоні під Горлівкою. Запальна суміш, яку скинули з дрону на позиції бойовиків, вразила ворожий паливозаправник і тих, хто був поруч.

А ще раніше, 12 вересня, українські військовослужбовці в результаті удару знищили КамАЗ окупантів "ДНР" з розміщеною на ньому "зеніткою" ЗУ-23.

Звісно, це далеко не всі подібні випадки – з того часу, як на зміну Антитерористичній операції прийшла Операція Об'єднаних сил, українські військові набагато частіше стали відповідати бойовикам на їх обстріли. Причому, відповідати не хаотичним вогнем, а спланованими операціями з точковими цілями.

Більше того, якщо раніше бійцям офіційно заборонялося так робити, то зараз навпаки – якщо є загроза життю бійців ООС, то вони можуть цілком легально або завдати превентивного удару по ворожим позиціям, або навіть зайняти їх, відсунувши тим самим лінію вогню подалі.

Зокрема, за весь час проведення АТО поблизу вже згаданої позиції "Прищ" на Світлодарській дузі ЗСУ втратили 15 чоловік убитими і 13 чоловік пораненими, але всі спроби "по-тихому" знищити дану позицію завершувались невдало. Однак, як тільки на зміну АТО прийшла ООС, дана позиція була повністю зруйнована протягом першого ж місяця.

Як результат – з того часу жодної втрати з боку ЗСУ на цій ділянці фронту не було, попри постійні спроби терористів відновити позицію.

Разом з тим, хочеться застерегти ура-оптимістів: все це лише превентивні заходи безпеки і ні про який наступ ЗСУ з метою розвинути успіх мови бути не може. Українська влада обрала інший шлях вирішення ситуації на Донбасі.

Читайте також: Порошенко офіційно попросив ООН ввести миротворців на Донбас.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна