ВМС України: Керченською протокою пропустили три російських судна

Росія дозволила пройти під Керченської протокою трьом своїм суднам - одному кораблю та двом катерам

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-центр Командування Військово-морських сил ЗС України.

Зокрема, станом на 17:15 у неділю, 25 листопада, Керченською протокою вільно пройшов морський тральщик РФ (корабель, який використовують для пошуку мін, 0-ред.) "Адмірал Захарін". Також пропустили два прикордонних катера типу "Раптор".

Також у ВМС зазначили, що проходу не заважав танкер, яким Росія блокує Керченську протоку. Танкер також вимкнув автоматичну ідентифікаційну систему (АІС - забезпечує міжнародний автоматичний обмін даними для уникнення зіткнень кораблів у морі, - ред.).

"Це є черговим свідченням лицемірної та брехливої політики Росії, адже мирний прохід для корабельної групи ВМС ЗС України блокується будь-якою ціною", - зазначили у Командуванні.

Також додали, що корабельна група українського флоту продовжує перехід до порту Маріуполь, незважаючи на на протидію РФ.

"Дотримуючись норм міжнародного морського права малі броньовані артилерійські катери ВМС ЗС України "Бердянськ" і "Нікополь", рейдовий буксир "Яни Капу" продовжують виконання поставлених завдань у морі", - заявили у прес-центрі.

Читайте також: Агресія Росії в Азовському та Чорному морях: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна