ВМС України не будуть більше пробувати пройти через Керченську протоку, - Хомчак

Затримання українських військових кораблів і моряків в районі Керченської протоки було провокацією з боку Росії
 

Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак в інтерв'ю "Радіо Свобода", інформує Depo.ua.

 

"Командувач Військово-морськими силами Збройних сил України Ігор Воронченко мені доповів, що це був не перший прохід наших військових кораблів через Керченську протоку і що він віддавав команди повертатися, коли їх не пускали. Провокації були з російської сторони. Вони навіть кадри показували. Вони просто не збиралися виконувати норми морського права, норми гуманітарного права. У військових є свої закони. Так, як повела себе Російська Федерація біля Керченської протоки - це ... була класифікація нашого керівництва, це відкрита військова агресія. Я з цим згоден", – заявив Хомчак.

 

Відповідаючи на питання журналіста, чи не помилковим було рішення керівництва ВМС, з огляду на ризики, глава Генштабу сказав, що рішення воювати з кимось не було.

 

"Було рішення пройти через Керченську протоку і дійти до певного місця базування. Щоб оцінити дії моряків там, треба перш за все моряків звідти дістати і з ними спілкуватися, що спонукало їх, на які дії... Йти туди, або як там робити? Якщо йти туди, то це рішення прийняли керівники, які в той час були. Йти, щоб посилити угруповання в Азовському морі. Вони проходили відкрито, вони заявили, що вони йдуть. Тобто так, як повинно бути", – підкреслив він.

 

Хомчак додав, що військове керівництво не буде повторювати спроб проходу українських військових судів через Керченську протоку.

 

"Військові спроби, звичайно, повторювати ми не збираємося, але будемо думати, як це робити без таких наслідків", – резюмував він.

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські кораблі протаранили український буксир, після чого обстріляли українські кораблі і захопили їх у полон.

 

25 травня морський трибунал ООН зобов'язав Росію негайно звільнити українських моряків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна