ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Військову компанію підозрюють у розтраті майже семи мільйонів

Військова прокуратура Дарницького гарнізону відкрила кримінальне провадження за фактом втрати 6,8 млн гривень при демонтажі нежитлової будівлі  службовими особами державного підприємства "Укрвійськбуд" Міністерства оборони

Depo.Війна
5 жовтня 2018 11:25
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді військової прокуратури на заяву народного депутата Сергія Лещенка, яку опублікував проект "Марлін", інформує Depo.ua з посиланням на "Економічну правду".

"Розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ДП "Укрвійськбуд" під час укладання договорів підряду з ПП "Інвестиційно-маклерський дім "Респект", - повідомили у прокуратурі.

Мова йде про результати аудиту діяльності державного підприємства "Укрвійськбуд" протягом 2016 - 2018 років, яку самостійно провело Міноборони.

В аудиторському звіті зазначається, що у липні 2017 року "Укрвійсьбуд" найняв фірму "Респект" Володимира Стьобала розібрати незавершену будівлю в Житомирі, яку планували звести для заселення військових. На зведення об'єкту міністерство витратило 6,8 млн гривень.

Тимчасово виконуючий обов'язки директора держпідприємства Олексій Касперов не забезпечив визначення ліквідаційної вартості об'єкту незавершеного будівництва. І не провів конкурс з продажу об'єкту незавершеного будівництва, з метою визначення найбільш вигідної пропозиції.

Аудитори стверджують, що демонтаж проводився з порушеннями чинного законодавства, зокрема не було розроблено проекту розбирання будівлі. У подальшому розібрані будівельні матеріали були реалізовані за 30 тисяч гривень.

У звіті підсумовується, що "капітальні видатки понесені на створення об'єкту архітектури у сумі 6,8 млн гривень за мінусом вартості реалізованих матеріалів на суму 30 тисяч гривень кваліфікуються як втрата (псування, розбирання) об'єкту незавершеного будівництва на суму 6,8 млн гривень, чим підприємству нанесено збитки на вказану суму".

В подальшому "Укрвійськбуд" уклав угоду з будівельною компанією "Літіум", співвласником якої також є Володимир Стьобал, на будівництво житлового будинку на місці розібраного об'єкту в Житомирі.

Втім, аудитори відмітили, що проектно-кошторисна документація по зазначеному будівництву у замовника "Укрвійськбуд" у повному обсязі відсутня. Загальна вартість зведення нового будинку на 165 квартир становить 114,2 млн гривень.

Нагадаємо, 4 червня військова прокуратура виявила на Полтавщині розкрадання 2,8 млн грн бюджетних коштів.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна