Військові навчання у відповідь на загострення: Як Україна готується протидіяти російській агресії

Обстановка на південному сході України знову загострюється: Росія намагається дестабілізувати ситуацію, а Україна у відповідь грає м'язами

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Військові навчання у відповідь на загост…
Фото: Командування Об'єднаних сил ЗСУ

В другій половині серпня загострилась ситуація у зоні проведення Операції Об'єднаних сил. З наближенням саміту "Кримської платформи" і поїздки президента України в США керовані з Кремля бойовики "Л-ДНР" помітно активізувались, обстрілюючи українські позиції з усієї наявної зброї, окрім, хіба що, "Градів". Подекуди кількість обстрілів перевалювала позначку 200 за добу, при тому що ще на початку серпня ця кількість не щодня перевалювала за 20.

Та й Росія не стояла осторонь – протягом серпня вона доправила на територію "Л-ДНР" нові партії озброєння і боєприпасів, а також понад 6 тисяч тонн пального. Зокрема, протитанкові керовані ракети, протитанкові та протипіхотні міни, снайперські комплекси, набої для великокаліберних кулеметів і снайперських гвинтівок.

Як наслідок – упродовж серпня в зоні ООС на Донбасі загинули 9 українських військових, ще 28 дістали поранення.

Учасниця української делегації в ТКГ Тетяна Іванова висловила цілком слушну думку, що таким чином Росія послала сигнал Україні і Сполученим Штатам перед зустріччю президентів цих країн. Та й реакція Кремля на результати україно-американських переговорів у Вашингтоні опосередковано це підтверджує.

Власне, зустріч Зеленського і Байдена вже відбулась, тому можна було б сподіватися на відновлення відносного затишшя. Однак, не все так просто. Паралельно з загостренням на Донбасі повним ходом триває підготовка до стратегічних російсько-білоруських військових навчань "Захід-2021", які мають пройти 10-16 вересня 2021 року на території Білорусі. Ні для кого не секрет, що військові навчання – це найкращий привід замаскувати підготовку військ до нападу, під виглядом маневрів привівши їх у повну бойову готовність і перемістивши на потрібну територію. Власне, російська агресія проти України у 2014 році відбувалась на фоні військових навчань на Північному Кавказі.

Розуміють це і в командуванні Збройними силами України. Насамперед варто пригадати, що наприкінці липня верховний головнокомандувач ЗСУ Володимир Зеленський суттєво оновив військове керівництво, призначивши на ключові посади бойових генералів. Власне, ми тоді писали, що робиться все це в очікуванні серйозного загострення на фронті.

Читайте також: Підготовка до загострення: Чому Зеленський поміняв армійське командування на бойових генералів

Також наприкінці серпня Збройні сили України провели низку військових навчань різноманітного характеру.

Так 26 серпня бійці відділу спеціальних дій Маріупольського загону Морської охорони спільно зі спецпризначенцями ВМС ЗСУ провели навчання з безпарашутного десантування.

У ході навчань 15 добре підготовлених спецпризначенців відпрацьовували стрибки без парашуту у відкрите море з гелікоптеру. Цей навик може бути корисним, якщо раптом доведеться закидати диверсійну групу в тил ворогу з метою зупинити чи пригальмувати його наступ з моря.

28 серпня неподалік адмінкордону з окупованим Кримом на Херсонщині бойові тренування проходили снайпери ЗСУ. Військовослужбовці на одному з полігонів відпрацьовували проведення контрснайперських дій снайперськими парами при веденні підрозділами оборони.

Наші снайпери тренувалися у виборі та підготовці позиції, підготовці вихідних даних для стрільби і у веденні спостереження. Військові відточували навички визначати точну відстань до цілей, швидкість та напрямок вітру, і після внесення певних поправок намагалися вразити цілі з першого пострілу.

Задля корегування влучного пострілу вони працювали в парах. Незвичність цих тренувань була у тому, що більш досвідчені снайпери "підтягували" рівень своїх бойових побратимів в ході практичної роботи у полі.

Що цікаво, проходили ці навчання саме ті снайпери, які виконують бойові завдання на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією АР Крим.

Снайпери ЗСУ

Ну а 2 вересня на одному з військових полігонів на півдні України пройшли тренування з протиповітряної оборони зенітно-ракетних підрозділів Збройних сил України.

У ході навчань бойові розрахунки зенітно-ракетних комплексів "Бук", "Оса" та С-300 відпрацювали низку завдань із протиповітряного прикриття угрупування військ та важливих об'єктів інфраструктури в режимі, максимально наближеному до бойового.

Під час практичної фази навчань засоби протиповітряної оборони відпрацювали наведення на цілі повітряного противника, а також відбиття повітряного нападу умовного противника.

Таким чином українська армія, з одного боку, привела себе в тонус, а з іншого – продемонструвала російській розвідці, що в будь-який момент готова до найрішучіших дій з відбиття ворожого нападу. Власне, новий головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний підтвердив, що українські військові готуються відбивати повномасштабне вторгнення.

"Дійсним складом Збройних сил сьогодні відпрацьовуються плани та завдання. Плюс, у нас є плани та програми, які дозволяють у найкоротший термін наростити боєздатність армії, я маю на увазі й у чисельному, і в якісному співвідношенні, які забезпечать виконання завдань відбиття широкомасштабної агресії", – заявив Залужний.

Він запевнив, що Збройні сили будуть готові відбити російський наступ, тому що вони до цього готуються щодня і саме цьому присвячена вся діяльність армії.

Росія ж, у свою чергу, відмовилась погодити продовження місії ОБСЄ на кордоні з Донецькою та Луганською областями. МЗС України розцінює таке рішення Росії, як свідчення її планів продовжувати і збільшувати постачання зброї, військового обладнання, боєприпасів, регулярних військ і найманців на тимчасово окуповану територію України, що може спричинити подальшу ескалацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту.

Таким чином все вказує на те, що нас чекає дуже тривожний вересень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme