Війна на Донбасі: ОБСЄ заявляє про "мертві" політичні переговори в ТКГ

Дискусія в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі знову не досягла прогресу

Війна на Донбасі: ОБСЄ заявляє про "мерт…
Фото: OSCE

Про це заявила спеціальна представниця голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Гайді Ґрау 28 жовтня за результатами чергової зустрічі ТКГ та її робочих підгруп, яка відбулася відеозв’язком, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Дискусія в робочій підгрупі з політичних питань знову не досягла поступу. У спробі пожвавити роботу над вирішенням конфлікту, ТКГ доручила робочій підгрупі негайно розробити проект плану дій на основі письмових рекомендацій учасників робочої підгрупи в повній відповідності до Мінських угод", – сказала Ґрау.

Вона зазначила, що загальна динаміка виконання припинення вогню "триває і має позитивний ефект на життя цивільних у зоні конфлікту".

"Протягом трьох місяців, кількість порушень залишається нижче рівня, зафіксованого до запровадження заходів із посилення припинення вогню 27 липня. Це відображає важливість політичної волі до подальшого дотримання припинення вогню", – сказала Ґрау.

За її словами, безпека, дотримання режиму тиші, в тому числі координація механізму реакції на порушення припинення вогню, були центральними темами дискусії безпекової підгрупи.

Представниця ОБСЄ додала, що гуманітарна підгрупа продовжила обговорювати підготовку до одночасного відкриття нових контрольних пунктів в’їзду та виїзду на лінії розмежування в Золотому та Щасті. Очікується, що КППВ будуть готові до 10 листопада 2020 року.

"Крім того, були розглянуті питання врегулювання правового статусу окремих осіб, звільнених під час попередніх обмінів. Я закликаю докласти всіх зусиль, щоб взаємно звільнити та обмінятися затриманими на базі принципу "всіх на всіх", як це передбачено Мінськими угодами", – заявила Ґрау.

Тим часом економічна підгрупа обговорила питання постачання води через лінію зіткнення в Донецькій і Луганській областях, а також виплати пенсії жителям окупованих територій.

Нагадаємо, 28 жовтня на засіданні ТКГ домовилися про ділянки розведення сил та відкриття двох нових КПВВ.

Українська сторона у складі ТКГ хоче до 4 листопада отримати від ОБСЄ "План дій" для реанімації роботи ТКГ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme